X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ekstremalne podróże. Gdzie podział się zdrowy rozsądek?

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2019 17:13
Zdrowy rozsądek - według ekspertów właśnie nim powinniśmy kierować się, podróżując po Polsce i za granicą. A z tym bywa różnie… Dlaczego Orla Perć nie jest odpowiednim miejscem do organizacji wieczoru kawalerskiego, a w brazylijskich rezerwatach lepiej uważać na Indian?
Audio
  • Ekstremalne podróże. Gdzie podział się zdrowy rozsądek?
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pexels/ Pixabay/ CC0 Creative Commons

Podróżnicy zawsze podkreślają, że trzeba mierzyć siły na zamiary i w złych warunkach lepiej wycofać się z podróży niż ryzykować zdrowie czy życie. - Kiedyś miałem okazję przemierzać granicę Europy z Azją. Od obszarów za kręgiem polarnym, od Uralu Polarnego aż po Kazachstan. W pewnym momencie wyschła rzeka i gdyby nie zdrowy rozsądek, to pewnie nie siedziałbym w tym studiu - mówi Michał Witkiewicz z Polskiego Klubu Przygody.

Warto pamiętać, że niebezpiecznie może być także w Polsce. Wojciech Lewandowski z Warszawskiego Klubu Górskiego przyznaje, że w polskich górach niebezpieczne są nie tylko załamania pogody, gwałtowne spadki temperatury, śnieg, deszcz, mgła, ale… - Również niebezpieczeństwem są ludzie. Dziwne zachowania na szlakach, przepychanie się, nawet wieczór kawalerski urządzony na Orlej Perci - dodaje.

Obecnie władze Nepalu rozważają wprowadzenie obostrzeń związanych ze zbyt długimi kolejkami w drodze na szczyt Mount Everest. – Nepal jest biednym krajem, który żyje głównie z pozwoleń na 8-tysięczniki, a uściślając na Everest, który jest najdroższym szczytem świata. Byłoby mnieh wypadków, gdyby było mniej ludzi – twierdzi Kacper Tekieli z portalu "Wspinanie.pl".

Do ilu wypadków śmiertelnych doszło na najtrudniejszym szlaku w polskich Tatrach? Dlaczego w Amazonii lepiej uważać na tubylców? Czy wyprawy polarne, jak i w rejony objęte konfliktami zbrojnymi cieszą się popularnością wśród naszych rodaków? Jak przygotować się do zbliżającej się podróży?

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Sława Bieńczycka

Goście: Wojciech Lewandowski (Warszawski Klub Górski), Kacper Tekieli (portal „Wspinanie.pl), Michał Witkiewicz (Polski Klub Przygody)

Data emisji: 5.06.2019

Godzina emisji: 9.15

DS/kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Himalaje nieodkryte. Wędrówki przez Indie, Bhutan i Pakistan

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2019 14:02
Po sukcesie pierwszych dwóch etapów polskiego przejścia Wielkiego Szlaku Himalajskiego w Nepalu, Bartosz Malinowski i Joanna Lipowczan zdecydowali się kontynuować eksplorację Himalajów w Indiach, Bhutanie i Pakistanie. – Przed nimi trzeci etap wyprawy – Himalaje Pakistanu – mówi podróżnik. 
rozwiń zwiń