"Ufam, że mnie słyszycie". Album ze słowami Jana Pawła II

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2019 15:26
Z okazji 40. rocznicy pierwszej Pielgrzymki Jana Pawła II do Polski w sprzedaży ukazał się album "Ufam, że mnie słyszycie!" składający się z dwóch płyt z zapisem najciekawszych wypowiedzi papieża z jego pielgrzymki z 1979 roku. O albumie opowiedział w "Czterech porach roku" ks. Andrzej Majewski.
Audio
  • Rozmowa z gośćmi audycji (cztery pory roku/Jedynka)
Jan Paweł II
Jan Paweł IIFoto: Daniel Jungman/PAP

Pierwsza pielgrzymka Jana Pawła II do Polski miała miejsce w dniach od 2 - 10 czerwca 1979 roku. Na papieskim szlaku znalazły się: Warszawa, Gniezno, Częstochowa, Kraków, a także: Wadowice, Oświęcim, Nowy Targ i Kalwaria Zebrzydowska. Ks. Andrzej Majewski - redaktor naczelny Redakcji Katolickiej Polskiego Radia powiedział, że tytuł albumu "Ufam, że mnie słyszycie!" związany jest z "parafrazą słów papieża wygłoszoną  na Wzgórzu Lecha w Uroczystość Zesłania Ducha świętego". - Gdy Jan Paweł II przyjechał do Polski w czasie pierwszej pielgrzymki wierzył, że jego wizyta odbije się echem na całym świecie - powiedział gość Jedynki.

Ks. Andrzej Majewski uważa, że płyta z zapiskami najciekawszych słów Jana Pawła II z jego pierwszej pielgrzymki idealnie nadaje się do słuchania np. w trakcie prowadzenia samochodu.

Album "Ufam, że mnie słyszycie!" jest do nabycia na stronie Polskiego Radia.

W audycji także rozmowa z Arturem Obozą - dokumentalistą i przewodnikiem z Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach.

Dlaczego papież uwielbiał rozdawać ludziom różańce? Jakie mądrości zostały zawarte na płycie? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Sława Bieńczycka

Gość: ks. Andrzej Majewski (redaktor naczelny redakcji katolickiej Polskiego Radia), Artur Oboza (dokumentalista i przewodnik z Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach.)

Data emisji: 07.06.2019

Godzina emisji: 9.17

K.A/ans


Czytaj także

Fatima. Objawienia i tajemnice

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2017 17:00
Dziś o Fatimie wiedzą wszyscy katolicy na świecie. W 1917 roku tego miejsca nie było na większości portugalskich map. Czego dotyczyły fatimskie tajemnice? Co wydarzyło się podczas ostatniego spotkania z Maryją? 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Licheń: największa świątynia, największy dzwon, największe organy

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2019 12:30
Licheń to ośrodek pielgrzymkowy o znaczeniu ogólnopolskim oraz światowym. Inicjatorem budowy był ks. Eugeniusz Makulski. W dzwonnicy, mierzącej 68 m, umieszczono dzwon Maryja Bogurodzica, ważący prawie 15 ton. Jest to największy w Polsce i trzeci pod względem wielkości dzwon w Europie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kard. Stanisław Dziwisz: jesteśmy w wolnej Polsce dzięki Janowi Pawłowi II

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2019 21:23
- Jesteśmy w Polsce wolnej i suwerennej dzięki Janowi Pawłowi II, który oparł swoje pasterzowanie o Matkę Najświętszą, do której zwracał się często tu, na Jasnej Górze – powiedział we wtorek w Częstochowie kard. Stanisław Dziwisz. 
rozwiń zwiń