X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Ufam, że mnie słyszycie". Album ze słowami Jana Pawła II

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2019 15:26
Z okazji 40. rocznicy pierwszej Pielgrzymki Jana Pawła II do Polski w sprzedaży ukazał się album "Ufam, że mnie słyszycie!" składający się z dwóch płyt z zapisem najciekawszych wypowiedzi papieża z jego pielgrzymki z 1979 roku. O albumie opowiedział w "Czterech porach roku" ks. Andrzej Majewski.
Audio
  • Rozmowa z gośćmi audycji (cztery pory roku/Jedynka)
Jan Paweł II
Jan Paweł IIFoto: Daniel Jungman/PAP

Pierwsza pielgrzymka Jana Pawła II do Polski miała miejsce w dniach od 2 - 10 czerwca 1979 roku. Na papieskim szlaku znalazły się: Warszawa, Gniezno, Częstochowa, Kraków, a także: Wadowice, Oświęcim, Nowy Targ i Kalwaria Zebrzydowska. Ks. Andrzej Majewski - redaktor naczelny Redakcji Katolickiej Polskiego Radia powiedział, że tytuł albumu "Ufam, że mnie słyszycie!" związany jest z "parafrazą słów papieża wygłoszoną  na Wzgórzu Lecha w Uroczystość Zesłania Ducha świętego". - Gdy Jan Paweł II przyjechał do Polski w czasie pierwszej pielgrzymki wierzył, że jego wizyta odbije się echem na całym świecie - powiedział gość Jedynki.

Ks. Andrzej Majewski uważa, że płyta z zapiskami najciekawszych słów Jana Pawła II z jego pierwszej pielgrzymki idealnie nadaje się do słuchania np. w trakcie prowadzenia samochodu.

Album "Ufam, że mnie słyszycie!" jest do nabycia na stronie Polskiego Radia.

W audycji także rozmowa z Arturem Obozą - dokumentalistą i przewodnikiem z Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach.

Dlaczego papież uwielbiał rozdawać ludziom różańce? Jakie mądrości zostały zawarte na płycie? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Sława Bieńczycka

Gość: ks. Andrzej Majewski (redaktor naczelny redakcji katolickiej Polskiego Radia), Artur Oboza (dokumentalista i przewodnik z Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach.)

Data emisji: 07.06.2019

Godzina emisji: 9.17

K.A/ans


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Fatima. Objawienia i tajemnice

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2017 17:00
Dziś o Fatimie wiedzą wszyscy katolicy na świecie. W 1917 roku tego miejsca nie było na większości portugalskich map. Czego dotyczyły fatimskie tajemnice? Co wydarzyło się podczas ostatniego spotkania z Maryją? 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Licheń: największa świątynia, największy dzwon, największe organy

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2019 12:30
Licheń to ośrodek pielgrzymkowy o znaczeniu ogólnopolskim oraz światowym. Inicjatorem budowy był ks. Eugeniusz Makulski. W dzwonnicy, mierzącej 68 m, umieszczono dzwon Maryja Bogurodzica, ważący prawie 15 ton. Jest to największy w Polsce i trzeci pod względem wielkości dzwon w Europie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kard. Stanisław Dziwisz: jesteśmy w wolnej Polsce dzięki Janowi Pawłowi II

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2019 21:23
- Jesteśmy w Polsce wolnej i suwerennej dzięki Janowi Pawłowi II, który oparł swoje pasterzowanie o Matkę Najświętszą, do której zwracał się często tu, na Jasnej Górze – powiedział we wtorek w Częstochowie kard. Stanisław Dziwisz. 
rozwiń zwiń