X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Co zrobić żeby klimatyzacja wyszła nam na zdrowie?

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2019 15:00
Wysoka temperatura potrafi być dokuczliwa, a dyskomfort wzrasta, gdy podczas upałów trzeba wykonywać codzienne obowiązki. Z odsieczą przychodzą klimatyzatory, które są instalowane nie tylko w pomieszczeniach biurowych, ale i w mieszkaniach. Czy przebywanie w pomieszczeniu klimatyzowanym jest zdrowe? 
Audio
  • Co zrobić żeby klimatyzacja wyszła nam na zdrowie? (Cztery pory roku/Jedynka)
zdj.  ilustracyjne
zdj. ilustracyjne Foto: Shutterstock

- Nie należy przekraczać delty ośmiu stopni Celsjusza pomiędzy temperaturą na zewnątrz bądź wewnątrz, ponieważ to może spowodować przeziębienie - powiedział Dariusz Koziara. 

Gość audycji na pytanie czy jest jakaś granica, żeby klimatyzacja nie szkodziła zdrowiu odpowiada, że problemy zawsze mogą się pojawić, ale można wprowadzić odpowiednie udogodnienia. - Zwykła klimatyzacja osusza powietrze o 45. procent. Można założyć klimatyzację precyzyjną, która dodatkowo reguluje wilgotność w urządzeniu - dodaje.  

Bardzo ważnym elementem dla zdrowia jest utrzymanie klimatyzatorów w czystości. - Żeby zachować higienę powinno się serwisować klimatyzator dwa razy w roku. Jest to złożony proces: trzeba sprawdzić poziom gazu, nawiewy i temperatury oraz różne sprawy związane z elektryką - stwierdził Dariusz Koziara.

Klimatyzator może również się zagrzybić. - Dzieje się tak, ponieważ wilgoć, która gromadzi się w urządzeniu powoduje, iż rozwijają się bakterie i grzyby, które niekorzystnie wpływają na zdrowie człowieka - powiedział gość audycji.

Czy szczelność mieszkania ma wpływ na działanie klimatyzacji? Czy są alternatywne sposoby na to, aby sobie poradzić z odczuciem gorąca?

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy. 

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku 

Prowadzi: Marta Januszewska 

Gość: Dariusz Koziara (Clima Polska) 

Data emisji: 11.06.2019

Godzina emisji: 11.14

ans/K.A


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Czy dziecko powinno unikać kontaktu z nieznajomymi?

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2019 15:30
Każdy rodzic powtarza wielokrotnie swojemu dziecku, żeby uważało w kontakcie z obcymi ludźmi. Dzieci często kierują się ufnością wobec nieznanych dorosłych i tym samym narażają się na niebezpieczeństo. Czy dziecko powinno unikać kontaktu z nieznajomym?
rozwiń zwiń