X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy dziecko powinno unikać kontaktu z nieznajomymi?

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2019 15:30
Każdy rodzic powtarza wielokrotnie swojemu dziecku, żeby uważało w kontakcie z obcymi ludźmi. Dzieci często kierują się ufnością wobec nieznanych dorosłych i tym samym narażają się na niebezpieczeństo. Czy dziecko powinno unikać kontaktu z nieznajomym?
Audio
  • Czy dziecko powinno unikać kontaktu z nieznajomym? (Cztery pory roku/Jedynka)
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjne Foto: Shutterstock

Zdaniem psychologa dziecięcego, Moniki Chrapińskiej - Krupy ważnym jest, aby określić kto dla dziecka jest osobą nieznajomą. - Osoba, którą dziecko widzi już kilkukrotnie np. na placu zabaw już nie jest dla niego obca - dodaje. 

Podjęcie odpowiednich środków ostrożności przez rodziców może uchronić ich pociechę przed niebezpieczeństwem ze strony nieznajomych. - Trzeba uczyć dziecko ograniczonej ufności, przykładowo stworzyć sygnał lub kod alarmowy, który jest czytelny tylko dla dziecka - mówi Monika Chrapińska - Krupa. 

Gość audycji uważa, że całkowity brak kontaktu z obcymi nie jest wcale dobry dla dziecka. - Jeżeli dziecko zostaje samo na placu zabaw albo gdzieś, gdzie nie ma w pobliżu rodziców bądź opiekunów, a potrzebuje pomocy, to jeśli go uczymy, żeby nie może rozmawiać z nieznajomymi, to nikogo o tą pomoc nie poprosi - dodaje. 

Kiedy należy uczyć dzieci odpowiednich zachowań w relacjach z obcymi ludźmi? Czy dorosły jest w stanie poprosić dziecko o pomoc? 

Zapraszamy do wysłuchania  całej rozmowy. 

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku 

Prowadzi: Marta Januszewska 

Gość: Monika Chrapińska - Krupa (psycholog dziecięcy) 

Data emisji: 11.06.2019

Godzina emisji: 9.20

ans/K.A


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dla dobra dziecka zabezpiecz dom

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2019 14:57
Okazuje się, że najniebezpieczniejszym miejscem dla dzieci w wieku do 5 lat jest… rodzinny dom. Tam ulegają różnym wypadkom - poparzenia, zatrucia, urazy na skutek upadku lub uderzenia w jakiś mebel, porażenia prądem. 90 proc. wypadków można by było uniknąć, gdyby dom został odpowiednio zabezpieczony.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak skutecznie walczyć o alimenty?

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2019 14:19
Wysokość alimentów często nie zadawala rodzica wychowującego dziecko. Niesie to w konsekwencji nie tylko wiele konfliktów osobistych między rodzicami, którzy się rozstali, ale także prawnych. Co zrobić, aby w obliczu tego problemu nie czuć się poszkodowanym i wiedzieć jak zawalczyć o należyte świadczenia?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Po czym poznać, że plac zabaw jest bezpiecznym miejscem dla dzieci?

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2019 14:15
Piaskownice pełne plastikowych zabawek, huśtawki i karuzele - to zaledwie część atrakcji wypełniających dziecięcy plac zabaw. Czy jako rodzice możemy mieć pewność, że korzystające z nich dzieci nie zrobią sobie krzywdy, a zarządzający placem dołożyli wszelkich starań, aby bawiące się maluchy mogły czuć się bezpiecznie?
rozwiń zwiń