X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wiedźmin w Polskim Radiu

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2019 12:33
Lada moment w Polskim Radiu wystartuje słuchowisko "Sezon Burz", które zostało nagrane na podstawie prozy Andrzeja Sapkowskiego "Wiedźmin - Sezon Burz". O szczegółach opowiada reżyser - Janusz Kukuła.
Audio
  • Jak powstało słuchowisko "Sezon Burz"? (Jedynka/ Cztery pory roku)
  • Wojciech Płotek z wydawnictwa SuperNowa 13.06.2019 (Cztery pory roku/Jedynka)
Wiedźmin
WiedźminFoto: shutterstock

Słuchowisko będzie trwało ponad 13 godzin i co ważne, jego autorzy nie dokonali żadnej ingerencji w tekst Andrzeja Sapkowskiego. Swój głos użyczyło około 80 osób.

- Staraliśmy się odwzorować to wszystko, co stworzył p. Sapkowski, by nie ograniczać w żaden sposób jego niezwykłego świata. Całą uwagę, precyzję i talenty wielu ludzi, którzy tworzyli słuchowisko, kierowaliśmy tak, żeby być jak najbliżej tej niezwykłej twórczości. Słuchowisko powstawało ponad pół roku i wielu ludzi oddało siebie, żeby sprawić przyjemność słuchaczom i wielbicielom twórczości p. Sapkowskiego - mówi Janusz Kukuła z Teatru Polskiego Radia.

Reżyser słuchowiska ceni twórczość Andrzeja Sapkowskiego i przyznaje, że jest on kimś ważnym i wybitnym. - Stworzył postać, która od lat ma ogromny wypływ na naszą kulturę - twierdzi Janusz Kukuła. - Wiedźmin to marzenie walki ze złem. To odwieczne starcie, z którym stykamy się na przestrzeni dziejów, ale również na przestrzeni wielkich dzieł literackich - dodaje.

W jakich godzinach i w jakiej audycji będzie emitowane słuchowisko? Czy Wiedźmin jest metaforą ludzkiego losu?

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.     

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Marta Januszewska

Gość: Janusz Kukuła (reżyser, Teatr Polskiego Radia)

Data emisji: 12.06.2019

Godzina emisji: 10.13

DS/K.A

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Splendory Teatru Polskiego Radia. Nagrody dla wybitnych twórców

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2018 00:10
- To święto wszystkich artystów, którzy z Teatrem Polskiego Radia współpracują. W tym roku dodatkowo zostaną wręczone nagrody za debiuty - mówił w Polskim Radiu 24 Janusz Kukuła, dyrektor Teatru Polskiego Radia, reżyser.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Janusz Kukuła: radio jest teatrem wyobraźni

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2019 10:08
34. słuchowiska z całego kraju oraz 28. spektakli są reprezentowane w ramach XIX Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej, który rozpoczał się 24 maja 2019 roku w Sopocie. 
rozwiń zwiń