Wiedźmin w Polskim Radiu

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2019 12:33
Lada moment w Polskim Radiu wystartuje słuchowisko "Sezon Burz", które zostało nagrane na podstawie prozy Andrzeja Sapkowskiego "Wiedźmin - Sezon Burz". O szczegółach opowiada reżyser - Janusz Kukuła.
Audio
  • Jak powstało słuchowisko "Sezon Burz"? (Jedynka/ Cztery pory roku)
  • Wojciech Płotek z wydawnictwa SuperNowa 13.06.2019 (Cztery pory roku/Jedynka)
Wiedźmin
WiedźminFoto: shutterstock

Słuchowisko będzie trwało ponad 13 godzin i co ważne, jego autorzy nie dokonali żadnej ingerencji w tekst Andrzeja Sapkowskiego. Swój głos użyczyło około 80 osób.

- Staraliśmy się odwzorować to wszystko, co stworzył p. Sapkowski, by nie ograniczać w żaden sposób jego niezwykłego świata. Całą uwagę, precyzję i talenty wielu ludzi, którzy tworzyli słuchowisko, kierowaliśmy tak, żeby być jak najbliżej tej niezwykłej twórczości. Słuchowisko powstawało ponad pół roku i wielu ludzi oddało siebie, żeby sprawić przyjemność słuchaczom i wielbicielom twórczości p. Sapkowskiego - mówi Janusz Kukuła z Teatru Polskiego Radia.

Reżyser słuchowiska ceni twórczość Andrzeja Sapkowskiego i przyznaje, że jest on kimś ważnym i wybitnym. - Stworzył postać, która od lat ma ogromny wypływ na naszą kulturę - twierdzi Janusz Kukuła. - Wiedźmin to marzenie walki ze złem. To odwieczne starcie, z którym stykamy się na przestrzeni dziejów, ale również na przestrzeni wielkich dzieł literackich - dodaje.

W jakich godzinach i w jakiej audycji będzie emitowane słuchowisko? Czy Wiedźmin jest metaforą ludzkiego losu?

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.     

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Marta Januszewska

Gość: Janusz Kukuła (reżyser, Teatr Polskiego Radia)

Data emisji: 12.06.2019

Godzina emisji: 10.13

DS/K.A

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Splendory Teatru Polskiego Radia. Nagrody dla wybitnych twórców

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2018 00:10
- To święto wszystkich artystów, którzy z Teatrem Polskiego Radia współpracują. W tym roku dodatkowo zostaną wręczone nagrody za debiuty - mówił w Polskim Radiu 24 Janusz Kukuła, dyrektor Teatru Polskiego Radia, reżyser.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Janusz Kukuła: radio jest teatrem wyobraźni

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2019 10:08
34. słuchowiska z całego kraju oraz 28. spektakli są reprezentowane w ramach XIX Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej, który rozpoczał się 24 maja 2019 roku w Sopocie. 
rozwiń zwiń