Piotr Zelt: praca nad twórczością Sapkowskiego jest absolutną przyjemnością

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2019 16:35
Od piątku (21.06) na antenie radiowej Jedynki będzie nadawane słuchowisko pt: "Sezon burz. Wiedźmin", które powstało na podstawie książki Andrzeja Sapkowskiego. W nagraniu, które w sumie trwa 13 godzin, usłyszymy 80 aktorów i aktorek. 
Audio
  • Piotr Zelt o słuchowisku "Sezon burz. Wiedźmin" (Cztery pory roku/Jedynka)
Piotr Zelt
Piotr Zelt Foto: PAP/Marcin Kmieciński

- Trudno o piękniejszy materiał. Pełnokrwiste postaci, niezwykłe barwne, bardzo plastyczne opisy scenerii, w której dzieje się akcja. To coś bardo magicznego, praca nad twórczością Sapkowskiego jest absolutną przyjemnością - powiedział w audycji "Cztery pory roku" Piotr Zelt, aktor, który w słuchowisku wciela się w rolę Fransa Torqiula. 

Gość audycji zdradził, jak wygląda praca w Teatrze Polskiego Radia oraz relacja aktorów z dyrektorem Januszem Kukułą. - Nasze wizyty w Teatrze Polskiego Radia, spotkania z Januszem Kukułą, są dla nas świętem. W dzisiejszych czasach, kiedy jesteśmy zagonieni i na nic nie mamy czasu (...) Janusz roztacza taką szczególną aurę, wytwarza atmosferę trochę starych czasów, kiedy aktorzy mieli czas, żeby porozmawiać, wymienić poglądy i popracować ze sobą - dodał Piotr Zelt. 

Jakie były wrażenia aktora, kiedy po raz pierwszy wziął do ręki książkę Andrzeja Sapkowskiego? 

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy. 

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Małgorzata Raducha 

Gość: Piotr Zelt (aktor) 

Data emisji: 17.06.2019 

Godzina emisji: 10.16

ans/gs

Czytaj także

Wiedźmin w Polskim Radiu

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2019 12:33
Lada moment w Polskim Radiu wystartuje słuchowisko "Sezon Burz", które zostało nagrane na podstawie prozy Andrzeja Sapkowskiego "Wiedźmin - Sezon Burz". O szczegółach opowiada reżyser - Janusz Kukuła.
rozwiń zwiń