Wiedźmin jest już blisko... Jeszcze 2 dni

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2019 15:29
Trwa wielkie odliczanie do emisji hitowego słuchowiska "Wiedźmin - sezon burz", które przez całe wakacje będzie gościło w audycji "Lato z radiem". Jego start zaplanowano już na ten piątek, czyli na… dzień urodzin Andrzeja Sapkowskiego.
Audio
  • Już za 2 dni "Wiedźmin - sezon burz" (Jedynka/ Cztery pory roku)
Wiedźmin
WiedźminFoto: shutterstock

W najbliższy piątek Polskie Radio rozpocznie emisję słuchowiska "Wiedźmin - sezon burz". Będzie ono realizowane codziennie - także w soboty i niedziele - tuż po godz. 10.30. Planowane są również powtórki.

- Wiedźmin pozostaje w mojej wykreowanej wyobraźni i jest przykładem tego, jak toczą się ludzkie losy. Jest dla mnie alegorią świata. Ten wykreowany świat można przełożyć na nasz realny, gdzie mamy do czynienia ze złem, dobrem i przeznaczeniem. W pewnym sensie Geralt udowadnia, że to, co było gdzieś zapisane, zawsze można zmienić. Uczy nas, że jeśli czegoś bardzo chcemy, powinniśmy spróbować to osiągnąć za wszelką cenę, a nie rezygnować w połowie drogi - mówi Edyta Poźniak, nasza radiowa koleżanka i jednocześnie fanka Wiedźmina i twórczości Andrzeja Sapkowskiego.

Dlaczego czytając książki Andrzeja Sapkowskiego lepiej nie jechać tramwajem i autobusem? Czy film był na podobnym poziomie, co książka? Co Andrzej Sapkowski myśli o audiobookach?

Zapraszamy do wysłuchania całego nagrania.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Roman Czejarek

Gość: Edyta Poźniak (Polskie Radio), Andrzej Sapkowski (twórca)

Data emisji: 19.06.2019

Godzina emisji: 10.16

DS/K.A

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Anna Brzezińska: różnica między fantazją a rzeczywistością zaciera się, gdy wchodzimy w przeszłość

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2018 12:10
"Woda na sicie" to nowa powieść Anny Brzezińskiej. Rzecz dzieje się w krainie wzorowanej na wczesnorenesansowej Italii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wiedźmin w Polskim Radiu

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2019 12:33
Lada moment w Polskim Radiu wystartuje słuchowisko "Sezon Burz", które zostało nagrane na podstawie prozy Andrzeja Sapkowskiego "Wiedźmin - Sezon Burz". O szczegółach opowiada reżyser - Janusz Kukuła.
rozwiń zwiń