X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Udostępnianie filmów policji. Bezpieczeństwo czy donosicielstwo?

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2019 13:09
Coraz więcej kierowców udostępnia policjantom filmy, na których rejestrują naruszenia przepisów ruchu drogowego. - Te osoby nie traktują siebie jako donosicieli, tylko są świadome zagrożeń w ruchu drogowym i że pewne zachowania muszą być tępione - mówi podinsp. Radosław Kobryś z Komendy Głównej Policji.
Audio
  • Czy warto nagrywać piratów drogowych? (Jedynka/ Cztery pory roku)
Kierowca może otrzymać mandat za łamanie przepisów, jeśli nagranie jego wyczynów trafi do policjantów.
Kierowca może otrzymać mandat za łamanie przepisów, jeśli nagranie jego "wyczynów" trafi do policjantów.Foto: Marcin Bielecki / PAP

Chyba każdy z nas widział, jak pirat drogowy łamie kolejne przepisy, nie zważając na bezpieczeństwo innych uczestników ruchu drogowego. Bywa tak, że wspomniany kierowca nie ponosi żadnych konsekwencji, ponieważ w okolicy nie ma żadnego patrolu policji, fotorejestratora czy kamery monitoringu. Coraz częściej zdarza się jednak, że "popisy" pirata zostają nagrane przez innych kierowców, którzy mają zamontowane w autach kamery. Następnie te nagrania wysyłają do policji.

- Ci, którzy mają takie kamery i udostępniają nam filmy, są takimi naszymi małymi pomocnikami - mówi wprost podinsp. Radosław Kobryś z Biura Ruchu Drogowego KGP.

Policjant przyznaje, że dzięki tym filmom organy kontroli ruchu drogowego mogą reagować na łamanie przepisów. – Musi być reakcja na pewne zachowania osób, które mają za nic przepisy i mają za nic przepisy ruchu drogowego – dodaje.

- Na drodze powinniśmy być partnerami. Kiedy wjeżdżamy na drogę, musimy żyć w pewnej symbiozie i przewidywać pewne zachowania. Niektórych niestety nie da się przewidzieć, ponieważ to, co wyczyniają niektórzy kierowcy, to aż włos na głowie się jeży - mówi gość Jedynki.

Z jakich miast policjanci otrzymują najwięcej filmów? Czy wolno jednocześnie prowadzić auto i nagrywać zdarzenie komórką? Czy nasza czujność może nas uchronić przed bezmyślnością innych kierowców?

Zapraszamy do wysłuchania załączonego nagrania.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadził: Roman Czejarek

Gość: Radosław Kobryś (Komenda Główna Policji)

Data emisji: 11.09.2019

Godzina emisji: 9.00-10.00

DS

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kontrola drogowa. Uważaj z nagrywaniem rozmowy z policjantem

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2018 11:24
Jednym z podstawowych obowiązków kierowcy jest pozostanie w samochodzie i czekanie na podejście policjanta. Jak tłumaczył mł. asp. Antoni Rzeczkowski, biorąc pod uwagę, że kontrole odbywają się najczęściej na poboczach ruchliwych dróg, chodzi tu zarówno o bezpieczeństwo kontrolowanego kierowcy, jak i policjanta.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prawo jazdy. Jakie zmiany wprowadza ministerstwo?

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2019 16:57
Ministerstwo Infrastruktury zaproponowało zmianę w zasadach przeprowadzenia egzaminów na prawo jazdy. Zmiana ma wejść w życie 1 lipca 2019 roku. 
rozwiń zwiń