X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Zwolnienie z lekcji WF. Ćwiczyć czy nie ćwiczyć?

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2019 16:45
Może być jednorazowe, wypisywane na okoliczność chwilowej niedyspozycji dziecka bądź długoterminowe. Zgodnie z obowiązującym przepisami uczeń może zostać zwolniony całkowicie z lekcji wychowania fizycznego lub być zwolniony jedynie z wykonywania określonych ćwiczeń. Jakie są zasady wystawiania zwolnienia z WF?
Audio
  • Zwolnienie z lekcji WF. Ćwiczyć czy nie ćwiczyć? (Cztery pory roku/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: pixabay

- Sprawność dzisiaj najlepszego dziecka w klasie jest na poziomie dziecka z lat 70. Pomimo całego rozwoju technologii sprawność fizyczna wsród dzieci wcale się nie rozwija do przodu - zaznacza Piotr Galus, trener fitness.

Gość audycji apeluje do rodziców dzieci, aby te uczęszczały na zajęcia z wychowania fizycznego. - Nie zwalniajmy dzieci z WF-u. Ja jestem po rozmowie z nauczycielką Wychowania Fizycznego w Zespole Szkół Licealnych nr 1 w Warszawie. Zaczęliśmy rozmawiać po pierwszej godzinie lekcyjnej, czyli 8.45 i okazało się, że zazwyczaj uczniowie nie przychodzą na W-F gdy jest to pierwsza lekcja i gdy jest to ostatnia godzina lekcyjna - dodaje. 

Trener jest zdania, że odpowiednia promocja zdrowego stylu życia mogłaby pozytywnie wpłynąć na rozwój dziecka. - Siedząc i słuchając bloku reklamowego, słyszałem cztery reklamy różnych suplementów diety i zastanawiam się, dlaczego w ten sposób nie mogłoby być promowane zdrowe ruszanie się - mówi. 

Jakie powody najczęściej podają uczniowie, żeby nie uczestniczyć w zajęciach WF-u? Jak powinny być wyposażone sale gimnastyczne? Jakie ćwiczenia proponuje Piotr Galus? 

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy. 

***

Tytuł audycji: Cztery Pory Roku

Prowadzi: Daniel Wydrych

Gość: Piotr Galus (trener fitness, prowadzący gimnastykę w radiowej Jedynce) 

Data emisji: 16.09.2019

Godzina emisji: 9.35

ans


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Opieka zdrowotna nad uczniami. Stomatolodzy wracają do szkół

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2019 12:15
Przygotowana przez Sejm ustawa zapewnia równy dostęp do opieki zdrowotnej w szkołach bez względu na to gdzie uczeń mieszka i do jakiego rodzaju szkoły uczęszcza. Ustawa kładzie nacisk na organizację świadczeń stomatologicznych. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Restauracja nie obsługuje dzieci poniżej 6 lat. "Możecie nas hejtować, trudno"

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2019 15:09
Coraz więcej hoteli i restauracji w naszym kraju nie obsługuje klientów z małymi dziećmi. - Zapraszamy dzieci do naszego lokalu, ale w granicach wiekowych +6. Możecie się na nas obrazić, możecie nas hejtować, trudno - pisze na Facebooku do swoich gości jedna z poznańskich restauracji. Czy to już zmiana obyczajowa, czy może jednak dyskryminacja rodzin z dziećmi?
rozwiń zwiń