X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Prof. Radziszewski: mężczyzna po 40 powinien pójść do urologa. On jest jego przyjacielem

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2019 12:50
Panowie są szalenie oporni, jeśli chodzi o wizyty u lekarza, a medyków pewnych specjalności powinni odwiedzać regularnie, nawet raz w roku. - Cały czas istnieje mit macho, czyli silnego faceta, który do lekarza pójdzie, jak już będzie się słaniał na nogach - mówi profesor Piotr Radziszewski, pomysłodawca kliniki urologicznej dla panów, który z mężczyznami, którzy się nie leczą ma do czynienia bez przerwy.
Audio
  • Mężczyźni powinni odwiedzać urologa (Cztery pory roku/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock

W dniach 23-27 września Polskie Towarzystwo Urologiczne wraz z Europejskim Towarzystwem Urologicznym w całej Europie organizują Tydzień Urologii. To doskonała okazja, żeby się przebadać, zwłaszcza że na oddziałach urologicznych będą Dni Otwarte, będzie też dużo akcji profilaktycznych.

Profesor radzi, żeby mężczyzna po 40. roku życia odwiedził urologa, nawet jak się nic nie dzieje. Chodzi o profilaktykę. - Ja bardzo dużo chorób umiem wyleczyć, umiem kontrolować, ale jak je wykryję wcześnie - mówi lekarz. Wyjaśnia, że aby chorobę wykryć wcześnie musi mieć szansę, a taką szansą jest wczesna wizyta u specjalisty. Podkreśla, że bardzo często mężczyznę do urologa przyprowadza kobieta, która ma zaszczepioną konieczność odwiedzania ginekologa od najmłodszych lat.

Piotr Radziszewski radzi mężczyznom, aby codzienni badali swoje jądra, np. podczas toalety, bo rak jąder jest groźnym schorzeniem, które dotyka zazwyczaj młodych mężczyzn. - Rak jąder wcześnie wykryty jest uleczalny - mówi.

Kolejnym przejawem do niepokoju powinna być krew w moczu. Zdarzają się pacjenci, którzy oddają zakrwawiony mocz nawet dwa lata i nie pomyślą o wizycie u lekarza.

Jak się dostać do urologa? Czego wymagać od lekarza pierwszego kontaktu? Z czym należy przyjść do urologa? Co u mężczyzny po 40 oznacza osłabienie potencji i częste wstawanie nocą w celu oddania moczu? Dlaczego wcześnie wykryty rak nerki pozwala lekarzom zachować ten narząd? Jak traktować suplementy diety?

Posłuchaj całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadził: Roman Czejarek

Gość: prof. Piotr Radziszewski (urolog)

Data emisji: 18.09.2019

Godzina emisji: 9.20

ag


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Choroby serca to pierwsza przyczyna zgonów w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2018 08:09
- Prawie połowa Polaków umiera z powodów chorób sercowo-naczyniowych o podłożu miażdżycowym - mówił prof. Piotr Podolec. Dyrektor Instytutu Kardiologii i Uniwersytetu Jagiellońskiego tłumaczył też w "Sygnałach dnia", czym jest niewydolność serca.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co robić, żeby nie chorowały nerki?

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2019 19:10
Blisko 5 milionów Polaków choruje na nerki, a 90 procent o tym nie wie. Rocznie z tego powodu umiera przedwcześnie 80 tys. osób, co skraca średnią długość życia o ponad 2 lata. Pierwszy polski Raport o Chorych Nerkach dowodzi, że koordynacja systemu opieki nefrologicznej może uratować życie milionom Polaków i pomóc we wcześniejszym wykryciu ich choroby.
rozwiń zwiń

Czytaj także

II Kongres Komunikacji w Ochronie Zdrowia. Dlaczego lekarz musi wysłuchać pacjenta?

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2019 19:49
W "Czterech porach roku" o II Kongresie Komunikacji w Ochronie Zdrowia w Łodzi, jego założeniach oraz o tym, dlaczego w leczeniu tak ważna jest dokładnie przeprowadzona przez lekarza rozmowa z pacjentem.
rozwiń zwiń