70 kombatantów na "Wakacjach dla Bohatera"

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2019 17:08
Kiedyś ci ludzie walczyli za nas, a teraz my walczymy za nich. Właśnie takim hasłem kierują się organizatorzy niezwykłej akcji - "Wakacje dla Bohatera". Dzięki nim oraz darczyńcom 70 kombatantów z całego kraju uczestnicy w 9-dniowym wypoczynku nad polskim morzem.
Audio
  • Akcja "Wakacje dla Bohatera" (Jedynka/ Cztery Pory Roku)
Kombatanci dzięki zaangażowaniu dobrych ludzi mogą odpocząć nad morzem
Kombatanci dzięki zaangażowaniu dobrych ludzi mogą odpocząć nad morzemFoto: Stowarzyszenie Paczka dla Bohatera

Od niedzieli kombatanci m.in. z Olsztyna, Łodzi, Warszawy, Wrocławia i Szczecina odpoczywają w ośrodku wypoczynkowym w Międzyzdrojach. Jest to zasługa Tomasza Sawickiego i ludzi dobrej woli, którzy po raz trzeci pomogli w organizacji akcji "Wakacje dla Bohatera".

Pojechali dzięki pomocy darczyńców

Jak informuje Tomasz Sawicki, koszt 9-dniowego wyjazdu dla 70 kombatantów wynosi ok. 165.000 zł. W tym czasie kombatanci korzystają z zabiegów rehabilitacyjnych, konsultacji lekarskich, wycieczek, prelekcji historycznych, koncertów oraz wielu innych atrakcji.

Pomoc Stowarzyszenia Paczka dla Bohatera jest o tyle ważna, że dociera do ludzi zasłużonych dla naszego kraju, którzy na co dzień żyją w ciężkich, często koszmarnych warunkach i bez pomocy społeczników oraz darczyńców, nie mogliby sobie pozwolić na taki wyjazd. Wśród uczestników "Wakacji dla Bohatera" są m.in. kombatanci Armii Krajowej, powstańcy warszawscy czy żołnierze wyklęci.

Film: Stowarzyszenia Paczka dla Bohatera / Youtube

Jak pomóc przy czwartej edycji?

Kolejna edycja akcji planowana jest na wiosnę 2020 roku. Jak twierdzi Tomasz Sawicki, każdy z nas może pomóc przy jej organizacji. Czy to poprzez wpłatę pieniążną bądź pomoc rzeczową. Wystarczy wejść na profil stowarzyszenia na Facebooku, wysłać wiadomość i po prostu porozmawiać.

Zapraszamy do wysłuchania załączonego materiału.

***

Tytuł audycji: Cztery Pory Roku

Prowadzi: Roman Czejarek

Gość: Tomasz Sawicki (Stowarzyszenia Paczka dla Bohatera)

Data emisji: 18.09.2019

Godzina emisji: 11.44

DS

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dzień Polonii i Polaków za granicą. Wakacje marzeń dla dzieci z Białorusi i Mohylewa

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2019 13:10
Towarzystwo Porozumienia Polsko-Rosyjsko-Białoruskiego od 1996 organizuje wakacje polskim dzieciom mieszkającym w Mohylewie. W "Czterech porach roku" dowiadujemy się jak wiele radości wnoszą dla tych dzieci organizowane przez stowarzyszenie wakacje i ile potrzeba pieniędzy, aby móc tego typu akcję prowadzić.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kto odpowiada za szkody wyrządzone przez dziecko na wakacjach?

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2019 19:08
Zbliżają się wakacje, czas wypoczynku dla dzieci i młodzieży. W miastach organizowane są półkolonie, ale  młodociani często korzystają także z wyjazdów poza miejsce zamieszkania. Kto odpowiada za szkody wyrządzone przez nasze pociechy? 
rozwiń zwiń