X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

70 kombatantów na "Wakacjach dla Bohatera"

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2019 17:08
Kiedyś ci ludzie walczyli za nas, a teraz my walczymy za nich. Właśnie takim hasłem kierują się organizatorzy niezwykłej akcji - "Wakacje dla Bohatera". Dzięki nim oraz darczyńcom 70 kombatantów z całego kraju uczestnicy w 9-dniowym wypoczynku nad polskim morzem.
Audio
  • Akcja "Wakacje dla Bohatera" (Jedynka/ Cztery Pory Roku)
Kombatanci dzięki zaangażowaniu dobrych ludzi mogą odpocząć nad morzem
Kombatanci dzięki zaangażowaniu dobrych ludzi mogą odpocząć nad morzemFoto: Stowarzyszenie Paczka dla Bohatera

Od niedzieli kombatanci m.in. z Olsztyna, Łodzi, Warszawy, Wrocławia i Szczecina odpoczywają w ośrodku wypoczynkowym w Międzyzdrojach. Jest to zasługa Tomasza Sawickiego i ludzi dobrej woli, którzy po raz trzeci pomogli w organizacji akcji "Wakacje dla Bohatera".

Pojechali dzięki pomocy darczyńców

Jak informuje Tomasz Sawicki, koszt 9-dniowego wyjazdu dla 70 kombatantów wynosi ok. 165.000 zł. W tym czasie kombatanci korzystają z zabiegów rehabilitacyjnych, konsultacji lekarskich, wycieczek, prelekcji historycznych, koncertów oraz wielu innych atrakcji.

Pomoc Stowarzyszenia Paczka dla Bohatera jest o tyle ważna, że dociera do ludzi zasłużonych dla naszego kraju, którzy na co dzień żyją w ciężkich, często koszmarnych warunkach i bez pomocy społeczników oraz darczyńców, nie mogliby sobie pozwolić na taki wyjazd. Wśród uczestników "Wakacji dla Bohatera" są m.in. kombatanci Armii Krajowej, powstańcy warszawscy czy żołnierze wyklęci.

Film: Stowarzyszenia Paczka dla Bohatera / Youtube

Jak pomóc przy czwartej edycji?

Kolejna edycja akcji planowana jest na wiosnę 2020 roku. Jak twierdzi Tomasz Sawicki, każdy z nas może pomóc przy jej organizacji. Czy to poprzez wpłatę pieniążną bądź pomoc rzeczową. Wystarczy wejść na profil stowarzyszenia na Facebooku, wysłać wiadomość i po prostu porozmawiać.

Zapraszamy do wysłuchania załączonego materiału.

***

Tytuł audycji: Cztery Pory Roku

Prowadzi: Roman Czejarek

Gość: Tomasz Sawicki (Stowarzyszenia Paczka dla Bohatera)

Data emisji: 18.09.2019

Godzina emisji: 11.44

DS

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dzień Polonii i Polaków za granicą. Wakacje marzeń dla dzieci z Białorusi i Mohylewa

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2019 13:10
Towarzystwo Porozumienia Polsko-Rosyjsko-Białoruskiego od 1996 organizuje wakacje polskim dzieciom mieszkającym w Mohylewie. W "Czterech porach roku" dowiadujemy się jak wiele radości wnoszą dla tych dzieci organizowane przez stowarzyszenie wakacje i ile potrzeba pieniędzy, aby móc tego typu akcję prowadzić.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kto odpowiada za szkody wyrządzone przez dziecko na wakacjach?

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2019 19:08
Zbliżają się wakacje, czas wypoczynku dla dzieci i młodzieży. W miastach organizowane są półkolonie, ale  młodociani często korzystają także z wyjazdów poza miejsce zamieszkania. Kto odpowiada za szkody wyrządzone przez nasze pociechy? 
rozwiń zwiń