X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Niedaleko Warszawy szkolą psy policyjne. Jak wygląda ich tresura?

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2019 14:39
Rocznie w tym miejscu szkoli się około 150 psów. Uczą się tam patrolować, tropić, jak również wyszukiwać materiały wybuchowe czy narkotyki. Nasz reporter odwiedził Zakład Kynologii Policyjnej w Sułkowicach.
Audio
  • Gdzie szkolą psy policyjne? (Jedynka/ Cztery pory roku)
Zakład Kynologii Policyjnej
Zakład Kynologii PolicyjnejFoto: Zakład Kynologii Policyjnej

Zakład Kynologii Policyjnej w Sułkowicach powstał w latach 50. ubiegłego wieku. Obecnie wchodzi w struktury Centrum Szkolenia Policji w Legionowie. Jak okazuje się, historia kynologii policyjnej w Polsce, sięga okresu międzywojennego. Wówczas na terenie naszego kraju znajdowało się więcej tego typu ośrodków.

- Szkolimy psy na potrzeby polskiej policji, ale również innych formacji mundurowych. Jesteśmy jednym z większych ośrodków na terenie całej Europy. Rocznie szkolimy około 150 psów służbowych - mówi mł. insp. Marek Hańczuk, kierownik Zakładu Kynologii Policyjnej.

Psy służbowe szkolone są razem z ich przewodnikami, z którymi będą później pełnić służbę. Szkolenie zazwyczaj trwa od 4 do 7 miesięcy. Jeżeli w przyszłości dojdzie do zmiany przewodnika, pies musi przejść szkolenie od nowa.

Czy każdy pies nadaje się, żeby trafić do Zakładu Kynologii Policyjnej? - Sprawdzamy cechy charakterologiczne psa, czy ma odpowiednie predyspozycje do tej pracy. Nie każdy pies się nadaje - odpowiada podkom. Paweł Pińczuk prowadzący zajęcia w ZKP.

Psy jakiej rasy przechodzą szkolenie? Po ilu latach pies służbowy udaje się na emeryturę? Czy osoby cywilne mogą oddać swoje czworonogi na przeszkolenie?

Zapraszamy do wysłuchania załączonego materiału.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadził: Roman Czejarek

Reporter: Maciej Walecki

Data emisji: 19.09.2019

Godzina emisji: 9.00-12.00

DS

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Udostępnianie filmów policji. Bezpieczeństwo czy donosicielstwo?

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2019 13:09
Coraz więcej kierowców udostępnia policjantom filmy, na których rejestrują naruszenia przepisów ruchu drogowego. - Te osoby nie traktują siebie jako donosicieli, tylko są świadome zagrożeń w ruchu drogowym i że pewne zachowania muszą być tępione - mówi podinsp. Radosław Kobryś z Komendy Głównej Policji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

70 kombatantów na "Wakacjach dla Bohatera"

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2019 17:08
Kiedyś ci ludzie walczyli za nas, a teraz my walczymy za nich. Właśnie takim hasłem kierują się organizatorzy niezwykłej akcji - "Wakacje dla Bohatera". Dzięki nim oraz darczyńcom 70 kombatantów z całego kraju uczestnicy w 9-dniowym wypoczynku nad polskim morzem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Świętujemy Światowy Dzień Emotikonek. Kto je wymyślił?

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2019 11:32
Uwaga! Dokładnie dziś obchodzimy Światowy Dzień Emotikonek. 37 lat temu wysłano przez internet pierwszą "buźkę". Kto wpadł na pomysł korzystania z emotikonek?
rozwiń zwiń