Jak ustrzec się raka

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2019 11:14
W czwartkowych (3.10) "Czterech porach roku" będziemy mówili o profilaktyce chorób nowotworowych, samobadaniu, wczesnym wykrywaniu chorób takich jak rak szyjki macicy. Przy tej okazji podkreślimy znaczenie cytologii we wczesnym wykrywaniu raka.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock/Snezana Ignjatovic

Naszym gościem będzie prof. dr hab. n.med. Andrzej Nowakowski, ginekolog, onkolog z Poradnia Profilaktyki Raka Szyjki Macicy w Centrum Onkologii w Warszawie.

W rocznicę upadku Powstania Warszawskiego w ranach cyklu "Reporter w drodze" zapytamy o pamięć Powstania Warszawskiego wśród mieszkańców stolicy. Będzie o tym mówiła Marta Smolańska, fotograf, dokumentująca ślady powstania w stolicy, która chodzi po starych kamienicach i odnajduje np. na posadzce krew rannego lub zabitego powstańca.

shutterstock jedzenie żywność recykling 1200.jpg
Co znajdzie się na naszym stole w przyszłości?

Zastanowimy się też co będziemy jeść w przyszłości, czyli nauka w służbie kuchni. Pomoże nam to przybliżyć Festiwal Przemiany, poświęcony jedzeniu przyszłości i przyszłości jedzenia w Centrum Nauki Kopernik. Festiwal przybliży jego kurator, Krzysztof Kornas.

Poza tym stałe punkty, jakimi są konkursy i powieść. Zaprosimy również słuchaczy do Siemiatycz, skąd w najbliższą sobotę zostanie nadana audycja "Jedyne takie miejsce".

***

Do słuchania "Czterech pór roku" w czwartek (3.10) w godzinach 9.00 - 12.00 zaprasza Roman Czejarek.

ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nowotwory złośliwe w okolicach głowy i szyi

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2019 19:10
Ponad 60 proc. nowotworów okolicy głowy i szyi rozpoznawanych jest zbyt późno. A lekarze przypominaja, że szybkie wykrycie i odpowiednie leczenie, to największa szansa na zdrowie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Radziszewski: mężczyzna po 40 powinien pójść do urologa. On jest jego przyjacielem

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2019 12:50
Panowie są szalenie oporni, jeśli chodzi o wizyty u lekarza, a medyków pewnych specjalności powinni odwiedzać regularnie, nawet raz w roku. - Cały czas istnieje mit macho, czyli silnego faceta, który do lekarza pójdzie, jak już będzie się słaniał na nogach - mówi profesor Piotr Radziszewski, pomysłodawca kliniki urologicznej dla panów, który z mężczyznami, którzy się nie leczą ma do czynienia bez przerwy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Robotyka w urologii

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2019 20:25
Tydzień Urologii (23-29.09) to akcja edukacyjna, zainicjowana przez Europejskie Towarzystwo Urologiczne (EAU) mająca na celu zwiększenie świadomości społeczeństwa w zakresie chorób układu moczowo-płciowego. Do akcji od wielu lat włączają się kliniki, szpitale i przychodnie urologiczne oferując bezpłatne konsultacje urologiczne, organizując wydarzenia naukowe, sportowe i kulturalne.
rozwiń zwiń