X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jak ustrzec się raka

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2019 11:14
W czwartkowych (3.10) "Czterech porach roku" będziemy mówili o profilaktyce chorób nowotworowych, samobadaniu, wczesnym wykrywaniu chorób takich jak rak szyjki macicy. Przy tej okazji podkreślimy znaczenie cytologii we wczesnym wykrywaniu raka.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock/Snezana Ignjatovic

Naszym gościem będzie prof. dr hab. n.med. Andrzej Nowakowski, ginekolog, onkolog z Poradnia Profilaktyki Raka Szyjki Macicy w Centrum Onkologii w Warszawie.

W rocznicę upadku Powstania Warszawskiego w ranach cyklu "Reporter w drodze" zapytamy o pamięć Powstania Warszawskiego wśród mieszkańców stolicy. Będzie o tym mówiła Marta Smolańska, fotograf, dokumentująca ślady powstania w stolicy, która chodzi po starych kamienicach i odnajduje np. na posadzce krew rannego lub zabitego powstańca.

shutterstock jedzenie żywność recykling 1200.jpg
Co znajdzie się na naszym stole w przyszłości?

Zastanowimy się też co będziemy jeść w przyszłości, czyli nauka w służbie kuchni. Pomoże nam to przybliżyć Festiwal Przemiany, poświęcony jedzeniu przyszłości i przyszłości jedzenia w Centrum Nauki Kopernik. Festiwal przybliży jego kurator, Krzysztof Kornas.

Poza tym stałe punkty, jakimi są konkursy i powieść. Zaprosimy również słuchaczy do Siemiatycz, skąd w najbliższą sobotę zostanie nadana audycja "Jedyne takie miejsce".

***

Do słuchania "Czterech pór roku" w czwartek (3.10) w godzinach 9.00 - 12.00 zaprasza Roman Czejarek.

ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nowotwory złośliwe w okolicach głowy i szyi

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2019 19:10
Ponad 60 proc. nowotworów okolicy głowy i szyi rozpoznawanych jest zbyt późno. A lekarze przypominaja, że szybkie wykrycie i odpowiednie leczenie, to największa szansa na zdrowie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Radziszewski: mężczyzna po 40 powinien pójść do urologa. On jest jego przyjacielem

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2019 12:50
Panowie są szalenie oporni, jeśli chodzi o wizyty u lekarza, a medyków pewnych specjalności powinni odwiedzać regularnie, nawet raz w roku. - Cały czas istnieje mit macho, czyli silnego faceta, który do lekarza pójdzie, jak już będzie się słaniał na nogach - mówi profesor Piotr Radziszewski, pomysłodawca kliniki urologicznej dla panów, który z mężczyznami, którzy się nie leczą ma do czynienia bez przerwy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Robotyka w urologii

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2019 20:25
Tydzień Urologii (23-29.09) to akcja edukacyjna, zainicjowana przez Europejskie Towarzystwo Urologiczne (EAU) mająca na celu zwiększenie świadomości społeczeństwa w zakresie chorób układu moczowo-płciowego. Do akcji od wielu lat włączają się kliniki, szpitale i przychodnie urologiczne oferując bezpłatne konsultacje urologiczne, organizując wydarzenia naukowe, sportowe i kulturalne.
rozwiń zwiń