X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Polacy nie ubezpieczają się od żywiołów. Dlaczego?

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2019 17:13
Około 80 proc. mieszkańców terenów narażonych na skutki żywiołów, uważa, że ich domy i mieszkania są bezpieczne. Co trzeci przekonany jest, że tego typu ubezpieczenie, jest zbędne, a 60 proc. nie ma w ogóle oszczędności w przypadku wystąpienia takich szkód. Dlaczego Polacy nie ubezpieczają swoich domów w zakresie kataklizmów?
Audio
  • Dlaczego nie ubezpieczamy się? (Jedynka/ Cztery Pory Roku)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock, Freedom

W Polsce najpopularniejsze są ubezpieczenia komunikacyjne. Nikogo nie dziwi, że obowiązkowe OC jest najpowszechniejszym ubezpieczeniem, ponieważ miliony Polaków posiada samochody. Z kolei ubezpieczenia na okoliczności skutków wywołanych przez ekstremalne warunki atmosferyczne, nie cieszą się już takim zainteresowaniem.

Obowiązkowe tylko dla rolników

- Jest pewna grupa Polaków, którzy mają obowiązek ubezpieczyć swoje budynki. Są nią rolnicy. Trzeba jednak zaznaczyć, że obowiązek dotyczy budynków, a ich zawartości już nie - mówi Krystyna Krawczyk z Biura Rzecznika Finansowego. - Wszyscy pozostali obywatele mieszkający w miastach, poza wsiami, a także spółdzielnie mieszkaniowe czy wspólnoty nie mają takiego obowiązku. Mogą ubezpieczyć się, ale nie muszą - dodaje.

Polacy liczą na pomoc innych

Zdaniem gościa Jedynki, Polacy nie ubezpieczają swoich domów w zakresie szkód spowodowanych kataklizmami, ponieważ mają przeświadczenie, że jeśli nawet dojdzie do nieszczęścia, pomogą im władze publiczne. A to błąd, ponieważ ubezpieczenie w skali roku to wydatek jedynie kilkuset złotych, jeżeli dysponujemy mieniem o wartości 1 mln zł.

- Są społeczeństwa bardziej zdyscyplinowane, jeśli chodzi o dbałość o swój majątek (…). To jest bezpieczeństwo nasze i naszych bliskich - słyszymy.

Dlaczego w przypadku ubezpieczenia warto mieć poczucie Kubusia Fatalisty? Jak zachować się w przypadku wystąpienia kataklizmu? Kiedy najczęściej ubezpieczamy się?

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku 

Prowadzi: Daniel Wydrych 

Gość: Krystyna Krawczyk (Biuro Rzecznika Finansowego)

Data emisji: 7.10.2019

Godzina emisji: 11.18

DS


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Leśne niebezpieczeństwo, czyli kto spotyka w lesie dzika...

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2019 14:47
Myśl o spotkaniu dzika, łosia, czy lisa budzi wiele strachu w miłośnikach leśnych wycieczek. W "Sygnałach dnia" usłyszeliśmy, jak postępować w obliczu zagrożenia, jeśli nagle na naszej drodze pojawi się leśne zwierzę. Czy "branie nóg za pas" jest zawsze słuszne?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy dziecko powinno unikać kontaktu z nieznajomymi?

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2019 15:30
Każdy rodzic powtarza wielokrotnie swojemu dziecku, żeby uważało w kontakcie z obcymi ludźmi. Dzieci często kierują się ufnością wobec nieznanych dorosłych i tym samym narażają się na niebezpieczeństo. Czy dziecko powinno unikać kontaktu z nieznajomym?
rozwiń zwiń