Fundusz Sprawiedliwości wspiera kliniki ratujące ofiary przestępstw

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2019 13:55
Fundusz Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości, wspiera kliniki, w których będą się leczyć, bądź walczyć o życie ofiary przestępstw, a także wypadków. Gościem "Czterech pór roku" był Sebastian Kaleta, wiceminister sprawiedliwości. 
Audio
  • Fundusz Sprawiedliwości wspiera kliniki ratujące ofiary przestępstw (Cztery pory roku/Jedynka)
Sebastian Kaleta, kandydat PiS w wyborach do PE
Sebastian Kaleta, kandydat PiS w wyborach do PEFoto: PR

- Ten fundusz jest finansowany przez osoby, które popełniły przestępstwa, a środki idą do osób wobec których popełniono przestępstwo lub na różnego rodzaju działania profilaktyczne, które przeciwdziałają skutkom przeciwdziałania przestępstw. Ofiary wypadków drogowych są jedną z grup osób, do których ta pomoc jest szeroko adresowana z tego funduszu - mówi wiceminister Sebastian Kaleta. 

Fundusz sprawiedliwości zawarł 16 umów z różnymi szpitalami na kwotę 9 mln złotych. Jednymi ze szpitali są Centralny Szpital Kliniczny MSWiA oraz szpital w Otwocku. - Są to placówki, w których Fundusz Sprawiedliwości sfinansuje specjalistyczny sprzęt, który pomaga replantacji kończyn. Tego sprzętu  w tych szpitalach brakowało i pojawi się on w tych szpitalach dzięki wsparciu Funduszu Sprawiedliwości - dodaje gość audycji. 

Fundacja "A kogo"" pod kierownictwem Ewy Błaszczyk zajmuje się systemowym rozwiązaniem problemów osób przebywających w śpiączce. Teraz Fundusz Sprawiedliwości sfinansuje również działającą przy fundacji Klinikę Budzik, dla dorosłych. 

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy. 

*** 

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Sława Bieńczycka

Gość: Sebastian Kaleta (wiceminister sprawiedliwości) 

Data emisji: 10.10.2019

Godzina emisji: 11.22

ans


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak