X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Nie ma dobrego konia bez szybkości

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2019 14:12
Andrzej Walicki, który pracuje z końmi prawie 60 lat zwraca uwagę, że koń, który nie ma szybkości, nie ma też klasy i jest koniem słabym, który nie wygrywa największych wyścigów. - O szybkości decyduje genetyka, bo szybkości nie można wyrobić - mówi trener.
Audio
  • Wizyta na Torze Wyścigów Konnych na warszawskim Służewcu (Cztery pory roku/jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: dreamtemp/pixabay

W "Czterech porach roku" odwiedzamy Tor Wyścigów Konnych na Służewcu w Warszawie, który w tym roku obchodzi swoje 80-lecie. Chociaż historia wyścigów konnych w stolicy jest dużo dłuższa.

Pierwszy tego rodzaju wyścig odbył się w 1777 roku na trasie z Woli do Zamku Ujazdowskiego. Wówczas o zwycięstwo walczyły konie Kazimierza Rzewuskiego (szambelana króla Stanisława Augusta Poniatowskiego) i angielskiego posła sir Charlesa Whitwortha. Regularne wyścigi zaczęto organizować w Warszawie w roku 1841, a tor na którym się odbywały zlokalizowany był w okolicach stołecznego Pola Mokotowskiego. Obecnie to niemal centrum miasta.

O tym, jak można zostać dżokejem opowiada Piotr Piątkowski. Okazuje się, że nie każdy może zostać dżokejem. A upragnioną nagrodą jest zdobycie Błękitnej wstęgi. - Każdy koń w takim wyścigu może wystartować tylko raz w życiu - mówi.   

Koń ponoć jaki jest każdy widzi. Ale co oznaczają trzy wymiary koni sportowych i wyścigowych, które podaje się w biuletynach? Jak wygląda trening koni? Za zwyciestwo w jakim wyścigu koń zdobywa Błękitną wstęgę i dlaczego nie może w tym wyścigu startować wielokrotnie? Posłuchaj wszystkich rozmów.

***

Tytuł audycji: Cztery Pory Roku 

Prowadzi: Karolina Rożej

Reporterka: Małgorzata Głogowska

Goście: Andrzej Walicki (trener), Piotr Piątkowski (były dżokej, zwycięzca Wielkiej Warszawskiej), Andrzej Szydlik (komentator sportowy)

Data emisji: 22.10.2019

Godzina emisji: 9.00 - 12.00

ag
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Pride od Poland: hodowcy kupili 14 koni za 1,724 mln euro

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2019 12:55
Wyniki jubileuszowej 50 aukcji koni arabskich Pride of Poland, która odbyła się 11 sierpnia w Janowie Podlaskim, przeczą twierdzeniom o kryzysie w polskiej hodowli koni tej rasy, podkreślali organizatorzy konferencji poświęconej aukcji. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak szkolą się współcześni muszkieterowie?

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2019 14:30
W ciągu dnia w jednej z łódzkich szkół funkcjonuje liceum, natomiast wieczorami zamienia się ona w szkołę dla prawdziwych muszkieterów. Nasza reporterka sprawdziła, jak można zostać współczesnym muszkieterem i czym różni się szpada od szabli i rapiera.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Seniorzy to odpowiedzialni kierowcy?

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2019 13:19
Wszystkie statystki wykazują, że seniorzy 60+ powodują najmniej wypadków i jeżdżą bardzo ostrożnie. Najbardziej niebezpieczni na drodze są najmłodsi kierowcy w wieku 18-24 lata, a zaraz po nich 25-39 lat.
rozwiń zwiń