X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy Polacy ustępują miejsca kobietom w ciąży?

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2019 11:27
Kiedyś to była norma, a młodym od dzieciństwa wpajano, że w środkach komunikacji publicznej ustępuje się miejsca kobietom w ciąży oraz osobom w starszym wieku. Obecnie często można zaobserwować, że ciężarne lub seniorzy stoją, a młodzież siedzi i z nosami w smartfonach udaje, że nic nie widzi.
Audio
  • Czy Polacy ustępują miejsca kobietom w ciąży? (Cztery pory roku/Jedynka)
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjne Foto: Shutterstock

Na tropie uprzejmości i dobrego wychowania nasz reporter Patryk Bedliński podróżował komunikacją miejską pytając podróżujących o to kto ustępuje miejsca siedzące kobietom w ciąży. Zapraszamy do wysłuchania nagrania!. 

Poprosiliśmy także słuchaczy o wyrażenie zdania na ten temat. Pani Krystyna z Lubicza jest zdania, że dużą rolę odgrywa wychowanie dzieci. Ważne jest, aby nasze pociechy w przyszłości odnosiły się do innych ludzi z szacunkiem. - Jeżeli np. w przychodni dzieci czują się źle to nic się nie stanie, jeśli rodzic ustąpi miejsca na krześle. Dziecko wtedy pomyśli, że jest szanowane. W momencie, kiedy mama czy ktoś inny źle się czuje to dziecko jest wtedy zobowiązane do ustąpienia miejsca - powiedziała. 

Wysłuchaj całego materiału z audycji już teraz!

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku 

Prowadzi: Karolina RożejRoman Czejarek 

Materiał reporterski: Patryk Bedliński 

Data emisji: 5.11.2019 r. 

Godzina emisji: 9.15 

ans 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Koniec z opłatami od rodziców w szpitalach. Darmowe leki dla ciężarnych?

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2019 12:41
Od wczoraj szpitale nie mogą pobierać opłat od rodziców i opiekunów, którzy towarzyszą swoim dzieciom i osobom niepełnosprawnym. To pokłosie zmiany dotychczasowych przepisów. Ministerstwo Zdrowia planuje również wprowadzić darmowe leki dla kobiet będących w ciąży.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Postaw na prawidłowy rozwój dziecka. Czytaj nawet w ciąży

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2019 19:07
- Czytanie książek jest jedną z nielicznych rzeczy, które można robić wspólnie i która zawsze czymś zaowocuje - mówi Maria Deskur, prezes Fundacji Powszechnego Czytania. Dlaczego do czytania dziecku należy przygotowywać się już podczas… ciąży?
rozwiń zwiń