Czy Polacy ustępują miejsca kobietom w ciąży?

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2019 11:27
Kiedyś to była norma, a młodym od dzieciństwa wpajano, że w środkach komunikacji publicznej ustępuje się miejsca kobietom w ciąży oraz osobom w starszym wieku. Obecnie często można zaobserwować, że ciężarne lub seniorzy stoją, a młodzież siedzi i z nosami w smartfonach udaje, że nic nie widzi.
Audio
  • Czy Polacy ustępują miejsca kobietom w ciąży? (Cztery pory roku/Jedynka)
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjne Foto: Shutterstock

Na tropie uprzejmości i dobrego wychowania nasz reporter Patryk Bedliński podróżował komunikacją miejską pytając podróżujących o to kto ustępuje miejsca siedzące kobietom w ciąży. Zapraszamy do wysłuchania nagrania!. 

Poprosiliśmy także słuchaczy o wyrażenie zdania na ten temat. Pani Krystyna z Lubicza jest zdania, że dużą rolę odgrywa wychowanie dzieci. Ważne jest, aby nasze pociechy w przyszłości odnosiły się do innych ludzi z szacunkiem. - Jeżeli np. w przychodni dzieci czują się źle to nic się nie stanie, jeśli rodzic ustąpi miejsca na krześle. Dziecko wtedy pomyśli, że jest szanowane. W momencie, kiedy mama czy ktoś inny źle się czuje to dziecko jest wtedy zobowiązane do ustąpienia miejsca - powiedziała. 

Wysłuchaj całego materiału z audycji już teraz!

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku 

Prowadzi: Karolina RożejRoman Czejarek 

Materiał reporterski: Patryk Bedliński 

Data emisji: 5.11.2019 r. 

Godzina emisji: 9.15 

ans 

Czytaj także

Koniec z opłatami od rodziców w szpitalach. Darmowe leki dla ciężarnych?

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2019 12:41
Od wczoraj szpitale nie mogą pobierać opłat od rodziców i opiekunów, którzy towarzyszą swoim dzieciom i osobom niepełnosprawnym. To pokłosie zmiany dotychczasowych przepisów. Ministerstwo Zdrowia planuje również wprowadzić darmowe leki dla kobiet będących w ciąży.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Postaw na prawidłowy rozwój dziecka. Czytaj nawet w ciąży

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2019 19:07
- Czytanie książek jest jedną z nielicznych rzeczy, które można robić wspólnie i która zawsze czymś zaowocuje - mówi Maria Deskur, prezes Fundacji Powszechnego Czytania. Dlaczego do czytania dziecku należy przygotowywać się już podczas… ciąży?
rozwiń zwiń