X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Walka ze smogiem w Warszawie. Miasto nie daje rady

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2019 14:18
Polska ma w Unii Europejskiej najbardziej zanieczyszczone powietrze. Jeśli chodzi o rakotwórczy benzoalfapiren jesteśmy niekwestionowanym liderem od lat. Jeśli chodzi o pyły zawieszone, popularnie zwane smogiem jesteśmy regularnie na pierwszym, najdalej drugim miejscu.
Audio
  • Jak walczy się ze smogiem (Cztery pory roku/Jedynka_)
Smog w Warszawie
Smog w WarszawieFoto: Shutterstock.com

- W Warszawie jakość powietrza jest lepsza niż w Krakowie, co nie znaczy, że w Warszawie smogu nie ma - mówi Piotr Siergiej z Polskiego Alarmu Smogowego. Wskazuje, że smog głównie jest w dzielnicach leżących na obrzeżach miasta w tzw. obwarzanku warszawskim. Jest tam dużo domów jednorodzinnych opalanych węglem albo drewnem. Podkreśla, że Kraków w ostatnich latach zaczął intensywnie walczyć z tzw. kopciuchami, czyli piecami nie spełniającymi żadnych standardów. Zlikwidowano ich ok. 30 tysięcy. W Warszawie ten proceder idzie słabo, a rocznie likwiduje się ok. 300 kotłów na blisko 20 tysięcy pieców.

Co potrafią drony i do czego są używane smogobusy, a także jak długo trwa analiza dymu, wyjaśnia Krzysztof Kosiński ze stołecznej Straży Miejskiej. Radzimy też, jak starać się o finansowe wsparcie na wymianę pieców? Jak walczyć ze smogiem inaczej, niż wymieniając piec? Co to jest szpot?

Posłuchaj całej relacji.

***

Tytuł audycji: Cztery Pory Roku

Prowadzili: Marzena Kawa i Daniel Wydrych

Goście: Piotr Siergiej (Polski Alarm Smogowy), Krzysztof Kosiński (Naczelnik Oddziału Ochrony Środowiska Straży Miejskiej w Warszawie), Robert Jaroszewski (inspektor), Emilia Piotrowska (Warszawski Alarm Smogowy), Mikołaj Kaczmarek (Technikum nr 4 w Zespole Szkół Elektrycznych we Włocławku)

Materiały reporterskie: Maciej Walecki 

Data emisji: 4.10.2019

Godzina emisji: 9.00-12.00

ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Można dostać dofinansowanie na wymianę pieca i termomodernizację domuę

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2019 16:51
Jeśli ktoś chce wymienić piec na paliwo stałe i instalację centralnego ogrzewania, wykonać ocieplenie domu czy stropów, planuje wymianę okien lub drzwi albo montaż baterii słonecznych lub pompy ciepła, może liczyć na dofinansowanie w ramach programu "Czyste powietrze".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Minister środowiska: program "Czyste Powietrze" działa nieustannie

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2019 09:02
- Efekty programu "Czyste Powietrze" będą widoczne w przeciągu 10 lat, gdy zniknie zanieczyszczenie pochodzące z niskiej emisji. Jestem przekonany, że do końca roku będzie złożonych 100 tysięcy wniosków - powiedział w "Sygnałach dnia" minister środowiska Henryk Kowalczyk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak smog działa na najmłodsze dzieci?

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2019 19:55
Znamy wyniki nowatorskiego badania naukowego na temat wpływu pyłów zawieszonych PM2,5 oraz PM 10 na występowanie dolegliwości górnych dróg oddechowych u dzieci w wieku 3-12 lat.
rozwiń zwiń