X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Panowie, nie wstydźcie się zgłosić do lekarza

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2019 13:50
Listopad został uznany na całym świecie za taki czas, w którym należy się solidaryzować z mężczyznami z nowotworami gruczołu krokowego (prostaty) i rakiem jąder. Jedną z form takiego wsparcia jest zapuszczenie wąsów w ramach akcji Movember.
Audio
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: Chinnapong/ Shutterstock

Kampania społeczna została zapoczątkowana w 1999 roku w Australii, a stopniowo swoim zasięgiem objęła niemalże cały świat. - To akcja, która jest związana ze świadomością tak zwanych nowotworów męskich, czyli jąder i gruczołu krokowego - mówi dr Jakub Kucharz.

Wyjaśnia, że nowotwór jąder to najczęstszy nowotwór u mężczyzn w wieku do 40 lat, zaś nowotwór gruczołu krokowego to generalnie najczęstszy nowotwór u mężczyzn. Stąd akcja, która ma unaocznić panom, że istnieją takie nowotwory, przybliżyć profilaktykę, odpowiednią diagnostykę, zachęcić do zwracania uwagi na swoje ciało i to, co ono nam mówi.

Lekarz podkreśla, że w onkologii profilaktyka ma ogromne znaczenie, gdyż im wcześniej wykryty nowotwór, tym większe szanse na wyleczenie.

Jak często mężczyzna powinien badać jądra i prostatę? Kiedy należy zgłosić się do lekarza i co powinno zaniepokoić mężczyzn, zarówno przy podejrzeniu raka jąder i prostaty? Jak bada się prostatę? W jakim wieku należy zgłaszać się na badania? Co zrobić, aby zmniejszyć ryzyko raka jąder i prostaty?

Posłuchaj całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku 

Prowadzą: Agnieszka Kunikowska

Gość: dr Jakub Kucharz (specjalista onkologii klinicznej z Kliniki Nowotworów Układu Moczowego Centrum Onkologii - Instytut im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie)

Data emisji: 14.11.2019 r. 

Godzina emisji: 10.22

ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Częsty i wstydliwy nowotwór. Jak leczyć raka prostaty?

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2017 20:47
- Rak stercza występuje w bardzo trudnym chirurgicznie obszarze, więc wykonywanie bezkrytyczne operacji wiąże się z bardzo przykrymi konsekwencjami. Dlatego tak ważna jest diagnostyka, pozwalająca wyciąć tylko tyle, ile potrzeba - mówi prof. Jacek Dobruch, urolog.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak zapobiegać chorobom nowotworowym?

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2018 13:54
Nie ma znaczenia, czy ktoś pali pięć czy 20 papierosów dziennie, ani czy pali lighty lub slimy. Dym tytoniowy to dym, który zwiększa ryzyko zachorowania na raka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Robotyka w urologii

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2019 20:25
Tydzień Urologii (23-29.09) to akcja edukacyjna, zainicjowana przez Europejskie Towarzystwo Urologiczne (EAU) mająca na celu zwiększenie świadomości społeczeństwa w zakresie chorób układu moczowo-płciowego. Do akcji od wielu lat włączają się kliniki, szpitale i przychodnie urologiczne oferując bezpłatne konsultacje urologiczne, organizując wydarzenia naukowe, sportowe i kulturalne.
rozwiń zwiń