X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Multimedialne atrakcje w Muzeum Pana Tadeusza we Wrocławiu

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2019 14:30
Dzisiaj (26.11) przypada 164 rocznica śmierci wybitnego polskiego poety Adama Mickiewicza, twórcy epopei narodowej "Pan Tadeusz". Z tej okazji reporterka radiowej Jedynki, Małgorzata Głogowska odwiedziła Muzeum Pana Tadeusza we Wrocławiu. 
Audio
  • Multimedialne atrakcje w Muzeum Pana Tadeusza we Wrocławiu (Cztery pory roku/Jedynka)
Animacje multimedialne w Muzeum Pana Tadeusza we Wrocławiu
Animacje multimedialne w Muzeum Pana Tadeusza we Wrocławiu Foto: Printscreen Youtube

Muzeum Pana Tadeusza funkcjonuje od maja 2016 roku i prezentuje zbiory Ossolineum na bogatym tle historycznym i literackim. Muzeum znajduje się w gmachu jednej z piękniejszych kamienic Wrocławia - Pod Złotym Słońcem i możemy w nim zobaczyć m.in. przedmioty należące niegdyś do Adama Mickiewicza. - Tutaj najważniejszymi przedmiotami, oprócz przedmiotów codziennego użytku, są przedmioty, które wytworzył Adam Mickiewicz, czyli rękopis Pana Tadeusza, który jest punktem wyjścia do tych wszystkich opowieści - mówił dyrektor placówki Marcin Hamkało. 

źródło: wrocław.pl/Youtube 


W muzeum znajdziemy również wiele multimedialnych atrakcji. - Muzea tego typu jak nasze mają za zadanie przekazać pewną wiedzę, ale też dawać doświadczenie i one mają budować relację emocjonalną. Musimy posługiwać się współczesnymi środkami, budować scenografię, narzędzia i elementy interaktywne, czyli coś co spowoduje, że widz wychodzi z niego z jakąś pamięcią własną, z własnym doświadczeniem - dodaje dyrektor. 

Jak to się stało, że we Wrocławiu znalazł się rękopis Pana Tadeusza? Jaka jest jego wartość?

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania. 

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku 

Materiały reporterskie: Małgorzata Głogowska 

Data emisji: 26.11.2019 r. 

Godzina emisji: 9-12

ans

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Muzeum Pana Tadeusza. Opowieść o pragnieniu wolności

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2018 14:00
Przedmioty z epoki Adama Mickiewicza, multimedia, cenne archiwa i centralny eksponat - ocalały z niejednej wojenej zawieruchy rękopis epopei "Pan Tadeusz". To wszystko można znaleźć we wrocławskim Muzeum Pana Tadeusza.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Adam Mickiewicz - nie tylko poeta

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2019 06:00
Narodowy wieszcz doby romantyzmu miał znacznie więcej zainteresowań niż literatura. Opórcz poezji oddawał się także działalności patriotycznej, wykładał na uniwersytecie we Francji, zgłębiał tajniki przyrody oraz... był prekursorem fantastyki naukowej.
rozwiń zwiń