Multimedialne atrakcje w Muzeum Pana Tadeusza we Wrocławiu

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2019 14:30
Dzisiaj (26.11) przypada 164 rocznica śmierci wybitnego polskiego poety Adama Mickiewicza, twórcy epopei narodowej "Pan Tadeusz". Z tej okazji reporterka radiowej Jedynki, Małgorzata Głogowska odwiedziła Muzeum Pana Tadeusza we Wrocławiu. 
Audio
  • Multimedialne atrakcje w Muzeum Pana Tadeusza we Wrocławiu (Cztery pory roku/Jedynka)
Animacje multimedialne w Muzeum Pana Tadeusza we Wrocławiu
Animacje multimedialne w Muzeum Pana Tadeusza we Wrocławiu Foto: Printscreen Youtube

Muzeum Pana Tadeusza funkcjonuje od maja 2016 roku i prezentuje zbiory Ossolineum na bogatym tle historycznym i literackim. Muzeum znajduje się w gmachu jednej z piękniejszych kamienic Wrocławia - Pod Złotym Słońcem i możemy w nim zobaczyć m.in. przedmioty należące niegdyś do Adama Mickiewicza. - Tutaj najważniejszymi przedmiotami, oprócz przedmiotów codziennego użytku, są przedmioty, które wytworzył Adam Mickiewicz, czyli rękopis Pana Tadeusza, który jest punktem wyjścia do tych wszystkich opowieści - mówił dyrektor placówki Marcin Hamkało. 

źródło: wrocław.pl/Youtube 


W muzeum znajdziemy również wiele multimedialnych atrakcji. - Muzea tego typu jak nasze mają za zadanie przekazać pewną wiedzę, ale też dawać doświadczenie i one mają budować relację emocjonalną. Musimy posługiwać się współczesnymi środkami, budować scenografię, narzędzia i elementy interaktywne, czyli coś co spowoduje, że widz wychodzi z niego z jakąś pamięcią własną, z własnym doświadczeniem - dodaje dyrektor. 

Jak to się stało, że we Wrocławiu znalazł się rękopis Pana Tadeusza? Jaka jest jego wartość?

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania. 

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku 

Materiały reporterskie: Małgorzata Głogowska 

Data emisji: 26.11.2019 r. 

Godzina emisji: 9-12

ans

Czytaj także

Muzeum Pana Tadeusza. Opowieść o pragnieniu wolności

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2018 14:00
Przedmioty z epoki Adama Mickiewicza, multimedia, cenne archiwa i centralny eksponat - ocalały z niejednej wojenej zawieruchy rękopis epopei "Pan Tadeusz". To wszystko można znaleźć we wrocławskim Muzeum Pana Tadeusza.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Adam Mickiewicz – nie tylko poeta

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2020 05:45
Narodowy wieszcz doby romantyzmu miał znacznie więcej zainteresowań niż literatura. Oprócz poezji oddawał się także działalności patriotycznej, wykładał na uniwersytecie we Francji, zgłębiał tajniki przyrody oraz... był prekursorem fantastyki naukowej.
rozwiń zwiń