O Polakach i polskich śladach w odległych zakątkach świata

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2019 09:38
W cyklu "A to Polska właśnie" nawiążemy do kampanii "Jest nas 60 milionów". Edyta Poźniak zrelacjonuje kongres polonijny w Kurytybie, najbardziej polskim mieście w Brazylii (blisko 800 tys. mieszkańców ma związki z Polską), a Michał Strzałkowski przeniesie nas do Budapesztu, gdzie działa sobotnie polskie przedszkole.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/Oleksandr Berezko

Po godzinie 11 naszym gościem będzie Agnieszka Dydycz z Polskiej Fundacji Narodowej, która opowie o akcji "Paczka na kresy".

..

W audycji także kolejna licytacja w ramach akcji "Choinki Jedynki". Będziemy licytować obrazek podarowany przez Małżonkę Prezydenta RP Agatę Kornhauser-Dudę i szopkę z masy solnej podarowaną przez Annę Dymną, prezes Fundacji "Mimo wszystko" oraz prace: Bożeny i poety, muzyka Lecha Makowieckiego; scenarzysty, dramaturga, pisarza Wojciecha Miłoszewskiego; otolaryngologa, audiologa, foniatry, twórcy i dyrektora Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu oraz Światowego Centrum Słuchu w Kajetanach prof. Henryka Skarżyńskiego i dyrygentki, pianistki, kompozytorki Agaty Steczkowskiej.

W ramach tegorocznej, XVIII już odsłony "Choinek Jedynki" wsparcie otrzymają podopieczni Fundacji Anny Dymnej "Mimo Wszystko" oraz Fundacji "Wspólnota nadziei". Fundusze zbierane będą poprzez licytację prac namalowanych przez dzieci w konkursie plastycznym Programu 1 Polskiego Radia (galeria świątecznych rysunków dostępna jest tutaj>>>) oraz licytację świątecznych prac i przedmiotów przekazanych przez Przyjaciół Jedynki (licytacje>>>).

SPECJALNY CHOINKI JEDYNKI>>>

Licytacje będą się odbywać do 7 grudnia. Od poniedziałku do piątku w audycji "Cztery Pory Roku" (godz. 9.00-12.00) licytowane będą prace dorosłych Przyjaciół Jedynki. W sobotę 7 grudnia w godz. 8.00-19.30 - w Wielkim Finale - przeprowadzona zostanie licytacja 20 prac dzieci, które wygrały w konkursie i 12 prac podopiecznych obu Fundacji, na rzecz których zbieramy fundusze: "Mimo Wszystko" oraz "Wspólnota nadziei".

W poniedziałek (9 grudnia) w audycjach: "Sygnały dnia" (godz. 6.00-9.00), "Cztery Pory Roku" (godz. 9.00-12.00), "Muzyczna Jedynka" (godz. 13.00-15.00) i "Ekspres Jedynki" (godz. 15.00-17.30) odbędzie się licytacja przedmiotów podarowanych przez Przyjaciół radiowej Jedynki. 


.

***

Na audycję "Cztery pory roku" w piątek w godz. 9.00-12.00 zapraszają Sława Bieńczycka i Roman Czejarek.

kk

Zobacz więcej na temat: Roman Czejarek Sława Bieńczycka
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak