O czym marzyliśmy będąc dziećmi, a o czym marzymy teraz?

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2019 12:15
Pretekstem do rozmowy na ten temat jest premiera "Wielkiej Księgi Marzeń" - książki zawierającej opowiadania 30. laureatów ogólnopolskiego konkursu literackiego dla uczniów szkół podstawowych. Jest to największa tego typu inicjatywa w kraju i w tegorocznej edycji konkursu wzięło udział ponad 10 000 dzieci. To największa tego typu inicjatywa w kraju.
Audio
  • O czym marzyliśmy będąc dziećmi, a o czym marzymy teraz? (Cztery pory roku/Jedynka)
okładka książki
okładka książkiFoto: mat. promocyjne

 W tym roku dzieci pisały o największych marzeniach, a cały dochód ze sprzedaży książki z opowiadaniami laureatów trafił na rzecz Fundacji Mam Marzenie, która spełnia marzenia ciężko chorych dzieci. - Każde opowiadanie zaczyna się tak samo: "Idę sobie przez park i napotykam na budkę, na której jest napisane punkt spełnienia marzeń". I to co później się dzieje, to już uczniowie z całej Polski mają za zadanie opisać w swoich opowiadaniach. Uczniowie przysłali tych prac całe mnóstwo i trzeba było wybrać te najlepsze - mówił Karol Wójcicki, - popularyzator nauki, miłośnik astronomii i kosmosu,
ambasador konkursu. 

Droga do spełnienia marzeń

Wydawnictwo "Nowa Era" prowadziło badanie, w którym sprawdzano o czym marzyły dzieci, o czym marzą dorośli o czym marzyli dorośli, kiedy byli dziećmi i jak te marzenia się spełniały. - Gdy porównamy te marzenia dzisiaj już dorosłych dzieci z tymi marzeniami, które dorośli mają dzisiaj to własny pokój zamieniamy na własny dom. Zdrowie pozostaje nadal, podróże spadają na dalszy plan. Bardziej marzymy o tym, żeby nasza rodzina była zdrowa, szczęśliwa i dopiero później jest gdzieś ta stabilizacja finansowa, więc rzeczywiście te niematerialne rzeczy, o które najtrudniej dominują nasze myśli, marzenia - zaznaczył gość audycji. 

A o czym marzy Karol Wójcicki? Jakie są najczęstsze marzenia dzieci? 

Posłuchaj całej rozmowy już teraz. 

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku 

Prowadzą: Agnieszka Kunikowska, Grzegorz Frątczak

Gość: Karol Wójcicki (popularyzator nauki, miłośnik astronomii i kosmosu, ambasador konkursu) 

Data emisji: 11.12.2019 r. 

Godziny emisji: 9.22

ans

Czytaj także

Edyta Jungowska o tym, jakie książki podsuwać dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2016 16:00
Aktorka dorosłym widzom znana jest z seriali i spektakli teatralnych, a tym młodszym - z audiobooków m.in. o przygodach Pippi Langstrumpf.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Święta Bożego Narodzenia w twórczości literackiej

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2019 14:51
W piątkowy wieczór w magiczny, pełen cudów czas świąt Bożego Narodzenia przeniosła nas Magdalena Witkiewicz- pisarka, autorka wielu powieści o tematyce świątecznej. - Bardzo lubię opisywać Święta bo to jest na pewno moment pełen wzruszeń, kiedy nawet tacy najbardziej twardzi członkowie rodziny trochę miękną - mówi pisarka. 
rozwiń zwiń