4K czy Full HD? Jaki telewizor kupić?

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2019 14:05
Zamierzasz kupić telewizor i nie wiesz jaką technologię wybrać? Decydujesz między Full HD oraz 4K? Nie chcesz wydać majątku na bajery, z których i tak nie skorzystasz? W "Czterech Porach Roku" radzimy, jaki telewizor wybrać, żeby być zadowolonym.
Audio
  • Jaki telewizor kupić? (Jedynka/ Cztery Pory Roku)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Andrey_Popov/shutterstock

- Na początku musimy odpowiedzieć sobie na pytanie, co chcemy oglądać i jak będziemy wykorzystywać ten telewizor. Jeśli zdecydujemy się na telewizor, w którym będziemy oglądać tylko zwykłą telewizję naziemną, to technologia 4K jest jeszcze może nie na czasie - mówi Kuba Marcinowicz, dziennikarz radiowy specjalizujący się w nowych technologiach.

Okazuje się bowiem, że telewizory 4K charakteryzują się cztery razy lepszą jakością obrazu aniżeli te w technologii Full HD.

- Gdybyśmy wzięli szkło powiększające, to te piksele w przypadku Full HD będą widoczne, natomiast już przy opcji 4K praktycznie nie. I to się sprawdza w momencie, gdy do telewizora chcemy podłączyć np. konsolę do gier. Jeżeli chcemy streamingować seriale i filmy z portali, które są dzisiaj dostępne, to również - słyszymy.

Kiedy kolor czarny jest bardziej czarny? Czym jest soundbar? Do czego służy portal streamingowy?

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku 

Prowadzą: Agnieszka KunikowskaRoman Czejarek

Gość: Kuba Marcinowicz (dziennikarz radiowy specjalizujący się w nowych technologiach)

Data emisji: 12.12.2019

Godzina emisji: 11.13

DS

Czytaj także

Jeśli chcesz kupić sprzęt RTV to najlepiej teraz

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2018 16:27
Na przełomie roku sklepy kuszą promocjami pod hasłem "wietrzenia magazynów". Są znaczące promocje lub obniżki cen na kolejne przedmioty po to, żeby klient kupił ich jak najwięcej. A im produkt większy, tym atrakcyjniejsza obniżka.
rozwiń zwiń