Postanowienia noworoczne. Czy to już tradycja?

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2019 13:42
Zakończenie roku jest czasem na podsumowania. Zastanawiamy się co nam się udało dokonać w mijającym roku i tym samym zaczynamy tworzyć plan na kolejny. Dlaczego coś sobie postanawiamy? Co najczęściej ląduje na liście życzeń? Gościem audycji "Cztery pory roku" była Monika Gabriela Sójka, psycholog. 
Audio
  • Postanowienia noworoczne. Czy to już tradycja? (Cztery pory roku/Jedynka)
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjne Foto: Pixabay

- Z postanowieniami jest tak, że najpierw sobie coś zakładamy, zapisujemy na kartce, a później gdzieś o tym zapominamy, zwłaszcza w tym momencie, w którym przychodzą pierwsze niepowodzenia - zaznaczyła psycholog. - Żeby nam coś wyszło i utrzymało się w naszym życiu potrzebujemy minimum 6 - 8 tygodni. Przez ten czas pilnujemy siebie, a później pewne nawyki zaczynają już być dla nas naturalne - dodała. 

Wsparcie osób z zewnątrz

Czy w dążeniu do realizacji noworocznych postanowień potrzebujemy wsparcia osób trzecich? Gość audycji jest zdania, że bardzo ważnym jest mówienie na głos o pewnych rzeczach. Zwraca uwagę, że mamy w społeczeństwie tendencję do "zbyt ostrego" podchodzenia do realizacji założeń.  - Lepsze jest wchodzenie po schodach i podziękowanie sobie za wejście na każdy schodek, a nie pokazywanie, że czegoś nie udało nam się przeskoczyć - wyjaśniła Monika Gabriela Sójka. 

Kto bywa bardziej zmotywowany: mężczyźni czy kobiety? Jakie są najczęstsze postanowienia noworoczne? 

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy. 

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku 

Prowadzą: Marzena KawaDaniel Wydrych 

Gość: Monika Gabriela Sójka (psycholog) 

Data emisji: 30.12.019 r. 

Godzina emisji: 11.14 

ans 

Czytaj także

Telefoniczne wyłudzanie danych osobowych. Jak się bronić?

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2019 11:00
Informacja jest jedną z najcenniejszych rzeczy w dzisiejszym świecie. Z tego powodu często staje się celem oszustów, a pomysłowość złodziei danych osobowych nie zna granic. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bałagan na biurku to bałagan w głowie? Niekoniecznie!

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2019 12:26
Porządek na biurku w pracy może świadczyć o tym, że mamy do czynienia z dobrze zorganizowanym pracownikiem. A bałagan? Według amerykańskich naukowców świadczy on o kreatywności pracownika. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Chustowy flash mob zatańczy dla małej Zosi

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2019 13:31
15 grudnia równo o godz. 16.00 w 9 miastach w Polsce ponad setka osób zatańczy ten sam taniec – taniec rodziców z dziećmi w chustach lub nosidłach. Akcja ma charakter charytatywny i zorganizowano ją dla małej Zosi z Białegostoku. 
rozwiń zwiń