X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Zdzierak warszawski" - ciekawostka pod każdą datą

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2020 13:07
Najciekawsze wydarzenia z życia stolicy i jej mieszkańców, przepisy kulinarne, doniesienia prasowe, słownik gwary warszawskiej, archiwalne fotografie czy fragmenty poezji - to wszystko można znaleźć w "Zdzieraku warszawskim", wyjątkowym kalendarzu zdzieranym na 2020 rok.
Audio
  • "Zdzierak warszawski" - ciekawostka pod każdą datą (Cztery pory roku/Jedynka)
Zdzierak warszawski
Zdzierak warszawskiFoto: dsh.waw.pl

Współautorka "Zdzieraka warszawskiego", Agnieszka Tomasińska z Domu Spotkań z Historią, powiedziała w Programie 1 Polskiego Radia, że w "Zdzieraku" nie znajdziemy typowych dla tego rodzaju kalendarza treści skupionych wokół gospodarstwa domowego. Pod każdą z dat kryje się kolejna porcja specjalnie dobranych informacji, które w sposób lekki i przystępny przybliżają historię Warszawy. 

- Jest to kalendarz, który opowiada o Warszawie. Jest takim trochę kompendium wiedzy, zbiorem ciekawostek, wehikułem czasu, pretekstem do tego, aby opowiadać o tym, co kiedyś się wydarzyło w Warszawie, czym żyli i jak żyli mieszkańcy - wyjaśniła Tomasińska.

Niektóre wpisy zbierały się same

Jak wyglądała praca nad kalendarzem? Skąd jego twórcy wzięli te wszystkie ciekawostki? - Od zakończenia prac nad pierwszym zdzierakiem, w 2018 roku, już wiedzieliśmy, że trzeba prowadzić stały research. Mieć oczy i uszy otwarte i zwracać uwagę na różne rzeczy. Czasem ktoś opowie jakąś historię, czasem czytając książkę, w sposób niezamierzony, na coś wpadniemy - wskazała gość radiowej Jedynki.

- Jest masa różnych wydarzeń w historii miasta, o których niewiele osób wie, a które - moim zdaniem - są gotowym scenariuszem na film - podkreśliła Tomasińska. Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, w której omówiliśmy z naszym gościem kilka kart z kalendarza.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzą: Sława Bieńczycka i  Roman Czejarek 

Gość: Agnieszka Tomasińska (Dom Spotkań z Historią)

Data emisji: 3.01.2020 r. 

Godzina emisji: 9.00-12.00

kk

Zobacz więcej na temat: Sława Bieńczycka Roman Czejarek
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Przemijające przedmioty. Które odeszły do lamusa, a które ciągle są modne?

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2020 12:57
Zegarek ze wskazówkami, stacjonarny telefon czy płyta CD? Większość z tych rzeczy odchodzi w zapomnienie ze względu na to, że są one nieustannie zastępowane coraz to nowocześniejszymi urządzeniami. Czy istnieją rzeczy, które mimo upływu czasu dalej funkcjonują w społeczeństwie?
rozwiń zwiń