X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wystąpienia publiczne. Jak pokonać nieśmiałość?

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2020 13:12
- Żyjemy w czasach, w których oczekuje się od nas śmiałości komunikacyjnej. Tego, że się otworzymy, że będziemy rozmawiać, że będziemy chętnie występować publicznie - zauważył w Programie 1 Polskiego Radia ekspert Jędrzej Dudkiewicz.
Audio
  • Wystąpienia publiczne. Jak pokonać nieśmiałość? (Cztery pory roku/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: fizkes/shutterstock

A co mamy zrobić, jeśli tej śmiałości nam brakuje? Jak przekonuje Jędrzej Dudkiewicz, nad naszą nieśmiałością powinniśmy popracować, żeby żyło nam się lepiej i łatwiej. Nie chodzi o to, by od razu rzucić się na głęboką wodę, wskoczyć na scenę i udawać gwiazdę rocka.

- Pierwszy krok to uwierzenie w siebie - podkreślił. Jak zbudować wiarę w siebie? - Terapia, Autoterapia. Wspomaganie zewnętrzne. Żyjemy w takich czasach, że to żaden wstyd - zaznaczył trener Akademii Telewizyjnej.

Wszystkie kamery na nas

Jak sami, w domu, możemy próbować przełamać naszą nieśmiałość przed występami publicznymi? Najłatwiej włączyć w naszym smartfonie nagrywanie i zacząć kręcić filmiki, w których będziemy grali główną rolę. 

Później te nagrania możemy pokazać życzliwej osobie i poprosić ją o ocenę wystąpienia. - Namawiam jednak na konfrontację z osobą, która się na tym zna. Wszystkie informacje, jakie dostaniemy od takiej osoby są obudowane wiedzą - wskazała ekspert Centrum Edukacji Medialnej Polskiego Radia Urszula Kuleta.

- Mamy tendencję do postrzegania siebie zero-jedynkowo. Nagrywamy, oglądamy, mówimy: beznadzieja i kasujemy. Nikt z widzów czy słuchaczy w ten sposób nas nie ocenia - wyjaśnił Dudkiewicz. - Na widowni zasiadają tacy sami ludzie, jak my, którzy chcą się spotkać z prawdziwym człowiekiem a nie dostać wykład noblowski - dodał.

Czy trema i nieśmiałość to to samo? Czy wyobrażanie sobie, że publiczność, która siedzi przed nami jest naga pomaga?

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku 

Prowadzą: Sława Bieńczycka i Grzegorz Frątczak

Goście: Urszula Kuleta (logopeda medialny, trener wystąpień publicznych, ekspert Centrum Edukacji Medialnej Polskiego Radia) i Jędrzej Dudkiewicz (dziennikarz, prezenter, trener Akademii Telewizyjnej) 

Data emisji: 14.01.2020

Godzina emisji: 9.00 - 12.00

kk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak