Co zrobić z choinką po Świętach?

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2020 13:30
Święta dawno się skończyły a w wielu domach nadal stoją choinki. Igły się sypią... a my zastanawiamy się jak pozbyć się drzewka. 
Audio
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/photocritical

Ekolog Sławomir Brzózek mówi w Programie 1 Polskiego Radia, że najlepszym rozwiązaniem jest kupno choinki w doniczce i zasadzenie jej później w ziemi. Pod warunkiem, że jest ukorzeniona i odpowiednio się z nią obchodziliśmy. Drzewko możemy zasadzić na własnej działce lub oddać Lasom Państwowym. 

A co jeśli nie kupiliśmy choinki w doniczce? 

Najprostszym rozwiązaniem jest wyniesienie choinki do śmietnika. - Przy naszych śmietnikach zostawiamy m.in. odpady wielkogabarytowe, więc w sezonie po Bożym Narodzeniu choinki traktowane są jako wielki gabaryt - mówi gość Jedynki i dodaje, że warto zapoznać się z harmonogramem wywozu tego typu odpadów. 

Odebrane choinki trafią do elektrociepłowni gdzie zostaną przerobione na biomasę, a następnie wrócą do naszych domów w postaci ciepła. - W ubiegłym roku warszawiacy oddali w ten sposób ponad 1400 ton choinek. To ilość energii, która wystarczyła do ogrzania ponad 800 60-metrowych mieszkań przez cały rok - podkreśla gość Jedynki. 

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy. 

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku 

Prowadzą: Agnieszka Kunikowska i Grzegorz Frąckowiak

Gość: Sławomir Brzózek (ekolog)

Data emisji: 16.01.2020

Godzina emisji: 11.21

kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Żywa choinka w domu? "Przede wszystkim z dużych plantacji"

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2019 09:10
- Wielu z nas na święta chciałoby mieć w domu kawałek żywego lasu. Ale w Polsce żywe choinki pochodzą głównie z dużych plantacji - powiedział w Polskim Radiu 24 Rafał Zubkowicz z Dyrekcji Generalnej Lasów Państwowych.
rozwiń zwiń