X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wirtualne wycieczki po najsłynniejszych muzeach w kraju

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2020 13:50
W "Czterech Porach Roku" wybraliśmy się w podróż po wirtualnych muzeach. Nie wychodząc z domu możemy zobaczyć najsłynniejsze muzea i atrakcje turystyczne naszego kraju. Podziwiać można nie tylko najsłynniejsze wystawy, ale też niewielkie obiekty sakralne w najbardziej odległych zakątkach Polski.
Audio
  • Wirtualne wycieczki po najsłynniejszych muzeach w kraju (Cztery pory roku/Jedynka)
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: G-Stock Studio / shutterstock

Dzięki środkom publicznym, którymi dysponuje Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego powstaje bardzo dużo inicjatyw w sieci, które ułatwiają dostęp do szeroko pojętej kultury osobom, które z różnych powodów nie mogą uczestniczyć w wydarzeniach organizowanych w Polsce. Jedną z takich inicjatyw jest program "Kultura Dostępna". - Program niweluje bariery i przybliża kulturę ludziom, którzy z różnych powodów: finansowych, lokalizacyjnych czy z powodu różnych niepełnosprawności nie mogą pełnoprawnie uczestniczyć w szeregu wydarzeń - mówiła Joanna Bacerowska, rzecznik Narodowego Centrum Kultury. 

w ubiegłym roku prawie 6 mln złotych trafiło do 180 różnych instytucji kultury, a dzięki programowi "Kultura dostępna w kinach" - w sieci kin w Polsce można oglądać najlepsze polskie filmy w cenie 10 zł. 

źródło: Kultura Dostępna/Facebook 

Wirtualne spacery 

Marcelina Bogdanowicz z portalu "Kultura Dostępna" opowiedziała na antenie Programu I Polskiego Radia o wirtualnych spacerach po najsłynniejszych muzeach i atrakcjach turystycznych w kraju. - Mamy na stronie oddzielną zakładkę poświęconą temu tematowi i możemy tam znaleźć pomniki historii, ale i miejsca, które są wpisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO i możemy za pomocą jednego kliknięcia przenieść się w te miejsca - informowała gość audycji. - Możemy zobaczyć wirtualny spacer po wystawie "Akcjonizm wiedeński", która cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, a także możemy pospacerować po Filharmonii Narodowej czy Teatrze Wielkim Operze Narodowej w Warszawie - dodała. 

W dalszej części audycji Elżbieta Grygiel mówiła o wirtualnej podróży po Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, natomiast Marta Dworzak z portalu Wirtualne Muzea Małopolski opowiadała o zabytkach, jakie można zobaczyć na stronie. 

***

Tytuł audycji: Cztery Pory Roku

Prowadzą: Sława Bieńczycka i Roman Czejarek

Gość: Joanna Bacerowska (rzecznik Narodowego Centrum Kultury) Marcelina Bogdanowicz (portal "Kultura Dostępna", Elżbieta Grygiel (Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie), Marta Dworzak (Regionalna Pracownia Digitalizacji Małopolskiego Instytutu Kultury, redaktorka portalu "Wirtualne Muzea Małopolski") 

Data emisji: 7.02.2020 r. 

Godzina emisji: 9.15

ans 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zajrzyj do królewskich sypialni i gabinetów. Za darmo!

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2016 14:40
Zamek Królewski na Wawelu, Zamek Królewski w Warszawie, Łazienki Królewskie i pałac w Wilanowie - te cztery muzea przez cały listopad będzie można zwiedzać bezpłatnie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Cukier już nie krzepi? Uważaj, co jesz i pijesz

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2020 14:15
Coraz więcej produktów spożywczych, mimo że nawet tego nie podejrzewamy, zawiera w swoim składzie cukier. Parówki czy jogurty to tylko niektóre z nich. - Smak przygotowany jest tak, żebyśmy to kupowali - potwierdza Marta Pawłowska z Narodowego Funduszu Zdrowia. A co na to Melchior Wańkowicz, który twierdził, że "cukier krzepi"?
rozwiń zwiń