Kasia Łaska - ze studia dubbingowego na galę oscarową

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2020 11:38
- Dopiero niedawno dotarło do mnie, że byłam na czerwonym dywanie, byłam w Hollywood - powiedziała w Programie 1 Polskiego Radia Kasia Łaska, która podczas 92. ceremonii wręczenia Oscarów wykonała piosenkę z filmu "Kraina lodu 2".
Audio
  • Katarzyna Łaska - ze studia dubbingowego na galę oscarową (Cztery pory roku/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Valeriya Zankovych / Shutterstock.com

Utwór "Into the Unknown" w oryginalnej, angielskiej wersji językowej walczył o statuetkę Oscara w kategorii najlepsza piosenka (ostatecznie zwyciężyła kompozycja "(I'm gonna) love me again" z filmu "Rocketman"). 

Piosenka, tak, jak wszystkie nominowane utwory, została zaprezentowana podczas ceremonii, która odbyła się w nocy z 9 na 10 lutego. Do ostatniej chwili obowiązywała wersja, że utwór wykona Idina Menzel i AURORA (śpiewające go w oryginalne).

Przed samą galą podano na Facebooku Disney Polska, że na scenie pojawią jeszcze wokalistki z Niemiec, Japonii, Norwegii, Rosji, Danii, Ameryki Łacińskiej, Tajlandii, Hiszpanii i Polski. Warto zauważyć, że z 46 wersji językowych wybrano tylko dziewięć i oryginalną.

Do Hollywood pojechała Kasia Łaska, która w polskiej wersji językowej wykonuje partie wokalne Elsy. 

Miałam tę moc

Oscary 1200x660.jpg
Oscary 2020 - serwis specjalny

- Nawet o tym nie marzyłam. To było takie abstrakcyjne. Nie pomyślałabym, że ze studia dubbingowego można trafić na galę oscarową - przyznała w Programie 1 Polskiego Radia Kasia Łaska. 

Gość audycji "Cztery pory roku" opowiedziała, że tuż przed ceremonią w Dolby Theatre skontaktowała się z nią przedstawicielka Disney Polska i poinformowała, że pojawiła się szansa na wzięcie udziału w gali. - Oczywiście, że się zgodziłam - powiedziała i wskazała, że natychmiast ruszyła machina, bo czasu było bardzo mało a do załatwienia mnóstwo spraw, choćby wizy. 

Zapytana o emocje, które towarzyszyły jej na scenie, Kasia Łaska zauważyła, że ceremonia odbywała się w teatrze a to jest jej "naturalne środowisko".

- Tak, jak na przedstawieniu - skupiłam się na tym, co mam wykonać. Jak trzeba zaśpiewać piosenkę samemu, to śpiewa się ją po prostu od początku do końca a tutaj każda wokalista miała swój fragment i musiałyśmy precyzyjnie "wejść". Jakby coś nie działało w odsłuchu, to byśmy się wszystkie wysypały... - stwierdziła.

- To było naprawdę wielkie przeżycie, zwłaszcza, że wiedziałam, że mam wsparcie Polaków. "Miałam tę moc" dzięki temu, że wszyscy wysyłali mi energię i okazywali mi, że czują się mega dumni. To jest dla mnie wielkie wyróżnienie - zaznaczyła.

Disneyowski hit

Film animowany "Kraina lodu" został wyprodukowany w 2013 roku przez Walt Disney Animation Studio. Jego akcja rozgrywa się w fikcyjnym królestwie Arendelle. Głównymi bohaterkami są siostry, księżniczki Elsa (posiadająca moc tworzenia śniegu i lodu) i Anna. W 2019 roku do kin trafiła kontynuacja - "Kraina lodu 2".

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku 

Prowadzą: Agnieszka Kunikowska i Daniel Wydrych

Gość: Kasia Łaska (aktorka musicalowa, piosenkarka, aktorka dubbingowa)

Data emisji: 26.02.2020 r. 

Godzina emisji: 9.00-12.00

kk

Czytaj także

Oscary 2020. "Parasite" triumfuje. Kto jeszcze otrzymał statuetki?

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2020 08:53
Werdykt amerykańskiej akademii zaskoczył pewnie wielu. "Parasite" okazał się zwycięzcą absolutnym. Oscara otrzymał m.in. w kategorii najlepszy film i najlepszy film międzynarodowy roku. W tej drugiej pokonał także polskiego kandydata do nagrody - "Boże Ciało". Najlepszymi aktorami pierwszoplanowymi zostali Renee Zellweger ("Judy") i Joaquin Phoenix ("Joker"). Zobacz galerię zdjęć.
rozwiń zwiń