Tropem polskich śladów na świecie

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2020 14:52
Podróżnik Krzysztof Puternicki przejechał wiele kontynentów. Specjalizuje się w samotnych wyprawach, a jego ulubione miejsce to Afryka Równikowa. Jesienią zeszłego roku rozpoczął wyprawę tropem polskich śladów. 
Audio
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjne Foto: Shutterstock

Przez panującą na świecie pandemię koronawirusa podróżnik musiał przerwać swoją wędrówkę. - Dotarłem do Malagii, schyłku naszej południowej Europu, gdzie Afryka łączy się z Europą. Tam zostawiłem samochód, żeby wrócić i zmontować materiał do serii podróżniczej, ale niestety dalej nie mogę jechać ze względu na obecną sytuację - mówił Krzysztof Puternicki. 


Trasa - do pokonania więcej niż połowa 

- W wymiarze trudności, jaka jest do pokonania - to więcej niż połowa. Jeśli chodzi o problemy natury przetrwaniowej to jest dopiero 20 procent mojej podróż, którą planowałem - dodaje gość audycji. 

Polskie ślady. Czy trudno je znaleźć? 

Kamil Puternicki w rozmowie z Romanem Czejarkiem mówi, że w trakcie swojego przejazdu przez Europę miał okazję poznać wiele ciekawych historii oraz rozmawiać z ludźmi na "różnych wymiarach". - To co najbardziej mnie uderzyło to takie proste spotkania z prostymi ludźmi na wsi na Białorusi, którzy pamiętają jeszcze Witolda Pileckiego - podkreśla podróżnik. - To są takie momenty, których nie da się zapomnieć. Ja doszukuje się wielu analogii do tego co się dzieje z chwilą obecną u nas w kraju - dodaje. 

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Roman Czejarek 

Gość: Krzysztof Puternicki (podróżnik)

Data emisji: 20.03.2020 r. 

Godzina emisji: 11.14

ans Czytaj także

Polskie nazwy geograficzne na świecie. Gdzie występują?

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2020 10:50
Jak się okazuje Polska ma całkiem spory wkład, jeżeli chodzi o nazewnictwo geograficzne odnoszące się do różnych obszarów świata. Wiele z nazw pochodzi od odkrywców - nazwisk wybitnych Polaków. Gdzie występują? Ile ich jest? Jakie są najpopularniejsze nazwy polskie poza granicami kraju? 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy ograniczam swoje wyjazdy lub z nich rezygnuję?

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2020 13:00
Rządowy zespół zarządzania kryzysowego podjął decyzję o odwołaniu wszystkich imprez masowych. Ministerstwo Spraw Zagranicznych w związku z rosnącym zagrożeniem wirusem SARS-CoV-2 zaleca unikania podróży, które nie są konieczne.
rozwiń zwiń