Siłownie zamknięte, zajęcia fitness odwołane. Co robić, by utrzymać dobrą formę?

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2020 11:29
Ćwiczyć w domu! Wraz z dr Anną Mrożek, internistą, propagatorką aktywności fizycznej, dzielimy się pomysłami na aktywne spędzenie czasu w czterech ścianach. 
Audio
  • Siłownie zamknięte, zajęcia fitness odwołane. Co robić by utrzymać dobrą formę? (Cztery pory roku/Jedynka)
Jakie ćwiczenia możemy wykonywać w domu?
Jakie ćwiczenia możemy wykonywać w domu?Foto: Antonio Guillem/shutterstock.com

Przede wszystkim zapraszamy na "Gimnastykę poranną". Proste zestawy ćwiczeń do wykonania w domu prezentują na antenie Programu 1 Polskiego Radia - od poniedziałku do piątku o godz. 5.50 - propagatorzy zdrowego stylu życia: Ola Żelazo i Piotr Galus.

Ruszać można się także przed telewizorem. O godz. 7.15 na antenie TVP2 - w ramach programu "Pytanie na Śniadanie" - prezentowane są zestawy ćwiczeń. Dodatkowe treningi - na kręgosłup, na modelowanie sylwetki, na zdrowie - znajdziemy na kanale YouTube Akademii NFZ. 

Warto też zorientować się, czy klub fitness lub siłownia, do której uczęszczamy nie przygotowała czegoś specjalnego na ten trudny czas, na przykład zajęć online. Część trenerów prowadzi swoje profile w mediach społecznościowych i za ich pośrednictwem inspiruje do dbania o formę. 

To także dobry czas na wyciągniecie z piwnic i komórek sprzętów typu rower stacjonarny czy hantle. Jeśli nie mamy specjalistycznego sprzętu - nie szkodzi, do wielu ćwiczeń możemy wykorzystać... meble domowe, na przykład krzesło czy poduszkę. Możemy urozmaicić sobie trening słuchając ulubionej muzyki. 

Pamiętajmy także o tym, że wpływ na naszą formę ma też dieta. Mamy teraz okazję, by więcej gotować w domu. Wykorzystajmy ją - komponujmy zdrowe, kolorowe posiłki. Nie dajmy się wciągnąć w podjadanie słodyczy z nudów!

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku 

Prowadzi: Agnieszka Kunikowska

Data emisji: 25.03.2020

Godzina emisji: 9.00-12.00

kk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Koronawirus - nie daj się oszustom i naciągaczom!

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2020 12:18
Wiadomości udające komunikaty rządowe albo korespondencję z bankiem, usługi typu dezynfekcja mieszkania, cud herbatki i magiczne amulety - uważajmy, bo oszuści próbują wykorzystać sytuację, by się wzbogacić naszym kosztem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kształcenie on-line. Tylko nauka czy sprawdziany również?

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2020 12:35
- Dyrektor szkoły w porozumieniu z nauczycielem, uwzględniający refleksje i opinie rodziców, powinien zaproponować taki tryb oceniania ucznia. Podpowiedzią może być zmiana na ocenianie kształtujące i dostosowanie wewnątrzszkolnego systemu oceniania do bieżącej sytuacji - mówiła w "Czterech porach roku" Anna Ostrowska, rzecznik prasowy MEN. 
rozwiń zwiń