Grupy pomocowe w Sieci. Pandemia pokazała, że nie jesteśmy obojętni

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2020 11:59
W ostatnim czasie powstała cała masa różnych inicjatyw. Wśród nich są grupy "Widzialna ręka" i "Psycholodzy dla społeczeństwa".
Audio
  • Grupy pomocowe w Sieci. Pandemia pokazała, że nie jesteśmy obojętni (Cztery pory roku/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: DGLimages/shutterstock.com

"Widzialna ręka" to najprościej mówiąc samopomoc sąsiedzka. Na specjalnej grupie na Facebooku - pierwotnie została ona założona dla niewielkiego grona znajomych, obecnie liczy już ponad 100 tys. członków - można znaleźć osobę, która pomoże nam zrobić zakupy czy wyprowadzi na spacer naszego psa. Możemy tu szukać wsparcia, gdy nie potrafimy wytłumaczyć dziecku lekcji lub nie możemy się zmobilizować do robienia gimnastyki w domu. To dobre miejsce również dla osób, które potrzebują po prostu pogadać z kimś, bo siedzą same w czterech ścianach. 

Jeśli uważamy, że zwykła rozmowa nam nie wystarczy i potrzebujemy profesjonalnej pomocy psychologicznej, możemy się zgłosić do "Psychologów dla społeczeństwa" (www.psychologowie-dla-spoleczenstwa.pl). Społeczność psychologów i psychoterapeutów oferuje bezpłatną pomoc - w formie wideorozmowy lub rozmowy telefonicznej - osobom szczególnie narażonym na negatywne skutki psychologiczne epidemii koronawirusa w Polsce. 

Członkowie zespołu specjalistów - interwenci kryzysowi, psychologowie, psychoterapeuci i psychotraumatolodzy - skupiają się przede wszystkim na pomocy pracownikom służby zdrowia, ale wspierają również osoby objęte kwarantanną. Na rozmowę mogę liczyć także osoby, które w związku z wprowadzonymi ograniczeniami straciły z dnia na dzień źródło dochodu oraz takie, które są w kryzysie psychicznym i odmówiono im innej formy pomocy ze względu na pandemię.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku 

Prowadzi: Roman Czejarek

Reporter: Małgorzata Głogowska

Data emisji: 26.03.2020

Godzina emisji: 9.00-12.00

kk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jak przynieść do domu zakupy bez koronawirusa?

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2020 14:21
Czy możemy zakazić się koronawirusem poprzez produkty spożywcze kupione w sklepie? Czy ktoś, kto w ramach przysługi, zrobi nam zakupy, może razem z nimi "dostarczyć" nam koronawirusa? 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Siłownie zamknięte, zajęcia fitness odwołane. Co robić, by utrzymać dobrą formę?

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2020 11:29
Ćwiczyć w domu! Wraz z dr Anną Mrożek, internistą, propagatorką aktywności fizycznej, dzielimy się pomysłami na aktywne spędzenie czasu w czterech ścianach. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Fałszywy telefon, SMS, e-mail. Jak rozpoznać oszusta?

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2020 12:47
Pandemia koronawirusa uaktywniła oszustów, którzy próbują żerować na ludzkim nieszczęściu i niedomówieniach. Fałszywe SMS-y, telefony, czy e-maile wysyłane są pod różnym pozorem, m.in. zbiórek pieniędzy na szpitale bądź ufundowanie maseczek dla ratowników medycznych. 
rozwiń zwiń