Muzea historyczne XX wieku - wirtualne zwiedzanie z przewodnikiem

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2020 09:09
W audycji "Cztery pory roku" - nie ruszając się z domu - wybieraliśmy się do muzeum.
Audio
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: MRProduction/shutterstock

Odwiedziliśmy stołeczne Muzeum Powstania Warszawskiego, Centrum Historii "Zajezdnia" we Wrocławiu i Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie.

Dyrektorzy tych placówek przedstawili ofertę, dostępną online.

Jan Ołdakowski przytoczył opinię jednego z edukatorów, który zaskoczony stwierdził, że jeszcze nigdy nie miał tylu słuchaczy, którzy by zmieścili się na czterech Stadionach Narodowych.

Dr Marek Mutor wyjaśniał, czym zajmuje się jego muzeum. Wspominał też Ewę Szumańską, przez lata związaną z Polskim Radiem Wrocław, niezapomnianą lekarkę ze skeczy z cyklu "Będąc młodą lekarką".

Krzysztof Radwan opowiedział historię pierwszego prywatnego samolotu zbudowanego w Polsce, który konstruktorowi posłużył do ucieczki z PRL.

Posłuchaj całej audycji.

***

Tytuł audycji: Cztery Pory Roku 

Prowadziła: Sława Bieńczycka

Goście: Jan Ołdakowski (dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego), dr Marek Mutor (dyrektor Centrum Historii "Zajezdnia" we Wrocławiu), Krzysztof Radwan (Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie)

Data emisji: 4.04.2020

Godzina emisji: 0.09 - 9.51

ag


Czytaj także

Czy spółdzielnie mieszkaniowe mają obowiązek dezynfekcji przestrzeni wspólnych?

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2020 11:25
- Myślę, że większość zarządców jest świadoma tego, jakie mamy zagrożenie i wykonuje dezynfekcję - powiedział Sebastian Piekutowski, zastępca prezesa zarządu Spółdzielni Mieszkaniowo-Budowlanej "EC Siekierki" w Warszawie. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Chcesz zapłacić za zakupy gotówką? Sprzedawca może odmówić

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2020 13:41
Coraz częściej w sklepach dochodzi do sytuacji, że sprzedawcy nie chcą przyjmować gotówki, tylko proszą klientów o płatność kartą. - Właściciel sklepu może wprowadzić takie ograniczenia - przyznał dr Przemysław Barbich, rzecznik Związku Banków Polskich.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wróciłeś do Polski i masz skierowanie na kwarantannę. Co z rodziną?

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2020 16:31
Każdego dnia granice naszego kraju przekraczają osoby, które wracają z zagranicy. Zgodnie z zasadami bezpieczeństwa, mają one obowiązek poddania się kwarantannie. Czy ten wymóg dotyczy także ich rodzin?
rozwiń zwiń