#ZOOstańwdomu. Obejrzyj i posłuchaj opowieści o zwierzętach

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2020 11:39
Stołeczny ogród zoologiczny, z uwagi na stan epidemii, jest zamknięty do odwołania. Władze zoo przygotowały na ten czas wyjątkowe filmy. 
Audio
  • #ZOOstańwdomu – obejrzyj i posłuchaj opowieści o zwierzętach (Cztery pory roku/Jedynka)
Lemury
LemuryFoto: Ondrej_Novotny_92/shutterstock.com

- Codziennie, na naszym fanpage'u na Facebooku, o godz. 14.00 organizujemy spotkania z naszymi zwierzakami i ich opiekunami - powiedziała w Programie 1 Polskiego Radia Anna Tadra z Miejskiego Ogrodu Zoologiczny w Warszawie. - Mogę zdradzić, że powoli zaczyna się u nas baby boom, rodzą się maluchy. Na jednym ze spotkań, niedługo, pokażemy małe lemury - podkreśliła. - Cały czas u naszych zwierzaków coś się dzieje. Opiekunowie są przy nich i w wolnej chwili, kiedy mogą, nagrywają filmiki - wskazała. 

To nie wszystko, co przygotowały władze zoo. W związku z epidemią nie odbywają się lekcje prowadzone w salach edukacyjnych lub w pawilonach ogrodu. Oferta edukacyjna placówki przeniosła się do internetu. - W każdy wtorek, o godz. 12.00 są specjalne prezentacje multimedialne dla dzieci a w każdy czwartek w południe są takie prezentacje dla dorosłych - poinformowała rozmówczyni Agnieszki Kunikowskiej. - Ruszyliśmy z cyklem Najdziwniejsze zwierzęta świata. Można zobaczyć, jak wyglądają przedziwne różne zwierzątka z całego świata - dodała.

Anna Tadra zachęciła do aktywnego uczestnictwa w życiu ogrodu. Można na przykład przesyłać życzenia zwierzętom, które odchodzą urodziny. - Opiekunowie bardzo się cieszą, jak dzieci pamiętają o zwierzątkach. Ostatnio 11. urodziny obchodził nasz najmłodszy goryl i on chciał, żeby dzieci dla niego namalowały laurki. Tych laurek przyszło całe mnóstwo - powiedziała.

Miejski Ogród Zoologiczny w Warszawie został założony 11 marca 1928 roku. Znajduje się w samym centrum stolicy i zajmuje powierzchnię 40 ha. Ma w swojej kolekcji ponad 3,5 tys. zwierząt nie licząc blisko 10 tys. ryb i niepoliczalnych bezkręgowców, przedstawicieli ponad 500 gatunków, w tym ok. 40 objętych programem ochrony gatunków zagrożonych tzw. EEP (program realizowany przez europejskie ogrody zoologiczne). Od wielu lat należy do WAZA i EAZA, czyli do prestiżowych organizacji zrzeszających ogrody zoologiczne i akwaria w Europie i na całym świecie. 

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Agnieszka Kunikowska

Gość: Anna Tadra (Miejski Ogród Zoologiczny w Warszawie)

Data emisji: 8.04.2020 r. 

Godzina emisji: 9.00-12.00

kk