Trwa akcja #komputerdlaucznia

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2020 17:00
Każdego dnia ma kolejny sprzęt do odbioru i kolejne zgłoszenie do załatwienia. Nie ma odpoczynku, ponieważ szkoły pracują zdalnie, a nie każdy uczeń ma komputer. Pewien człowiek z Małopolski postanowił zmieniać świat i rozpoczął, na razie lokalnie, akcję #komputerdlaucznia.
Audio
  • Trwa pomoc dla uczniów (Jedynka/ Cztery pory roku)
Uczennica, która otrzymała komputer w ramach akcji
Uczennica, która otrzymała komputer w ramach akcjiFoto: Komputer dla ucznia

- Akcję zapoczątkowaliśmy niewinnym wpisem na Twitterze, pod którym odezwała się masa ludzi, którzy chcieliby przekazać sprzęt dla uczniów. Idea jest taka, że przygotowujemy komputery dla uczniów. Jesteśmy z branży informatycznej - mówi Bartłomiej Ożóg, przedsiębiorca z Krakowa.

Zbiórka #komputerdlaucznia, którą prowadzi, jest bezpłatna. Komputery przekazywane są do rodzin wielodzietnych lub takich, które w ogóle nie posiadają sprzętu komputergowego. Co najważniejsze, organizatorzy akcji nie ograniczają się tylko do przekazania komputerów, ale także je konfigurują, dostosowują do obsługi potrzebnych programów, jak również weryfikują kwestie związane z licencjami.

Będą działać dopóki będzie taka potrzeba

Bartłomiej Ożóg dodaje, że obecnie organizatorzy akcji skupiają się na społeczności krakowskiej, natomiast informacje o potrzebujących uczniach czerpią od szkół. - Szkoły wiedzą, kto potrzebuje. Jest też łatwiej dotrzeć do rodziców. Będziemy działać dopóki będzie taka potrzeba i dopóki będą się zgłaszać ludzie - zapewnia.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku 

Prowadziła: Agnieszka Kunikowska

Materiał: Maciej Oswald

Data emisji: 8.04.2020

Godzina emisji: 10.47

DS

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2020 21:52
To właśnie dziś! Święto wszystkich małych moli książkowych i wszystkich autorów, którzy dla nich piszą. A jednocześnie urodziny najsłynniejszego baśniopisarza na świecie- H. Ch. Andersena. Z tej okazji ponownie otwieramy drzwi Klubu Książkomaniaka. Czekamy na was ze stosikiem wydawniczych nowości!
rozwiń zwiń