Przedświąteczne porządki w czasie kwarantanny

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2020 11:40
W czasie, kiedy dużo z nas pozostaje w domach krzyżują się dwie tendencje. Jedni uważają, że skoro nikt nie przychodzi w gości, to można sobie odpuścić sprzątanie, inni sprzątają jak nawiedzeni, żeby czymś się zająć. Najlepiej jednak nie wpadać w żadną skrajność.
Audio
  • Sprzątanie w czasach kwarantanny (Cztery pory roku/Jedynka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: VGstockstudio/Shutterstock

Redaktor Małgorzata Świgoń uważa, że powszechniejsza jest ta druga postawa. - To jest dobra okazja, żeby posprzątać te miejsca, do których od lat nie zaglądaliśmy - mówi. Dziennikarka śmieje się, że jeszcze nigdy nie miała tak wysprzątanego mieszkania. Można też wolny czas przeznaczyć na drobne remonty, na przykład pomalować mieszkanie. jej zdaniem, kobiety wykorzystują ten czas na uporządkowanie tego, co latami czekało na sposobniejszą chwilę. - Teraz się do tego zabieramy - przyznaje.

Zauważa, że porządki obecnie mogą nawet sprawić przyjemność. - Nie ma stresu, nie spieszymy się tak bardzo, mamy na to czas - podkreśla. Dla wielu osób sprzątanie to przejaw normalności. Odciąga od niespokojnych rzeczy, na jaki napotykamy w mediach. W obecnej, szczególnej sytuacji warto też zatelefonować do bliskich nam osób.

Temat porządków wywołał dyskusje wśród słuchaczy na stronie Jedynki na Facebooku.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Roman Czejarek

Gość: Małgorzata Świgoń ("Przyjaciółka")

Data emisji: 9.04.2020 r. 

Godzina emisji: 9.19

ag

Zobacz więcej na temat: Wielkanoc Roman Czejarek
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Pogotowie kulinarne. Jak zdążyć do Świąt?

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2016 13:30
Jajka, żur, pasztet, baba wielkanocna i mazurek. Podpowiadamy, jak rozplanować przedświąteczne przygotowania, by ze wszystkim się wyrobić.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Święta - czas radości i przebaczenia?

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2018 12:52
- Dlaczego, skoro nie potrafimy nawiązać z kimś ciepłych i bliskich relacji na co dzień, akurat w święta miałoby się to zmienić? - mówi w "Czterech porach roku" psycholog Dorota Piotrowska. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Śniadanie dla samotnych, ubogich i bezdomnych

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2018 14:53
Jeśli ktoś może spędzić święta z bliskimi i przy wielkanocnym stole podzielić się jajkiem to bardzo dobrze. Ale są osoby, które nie mają takich możliwości. Dla niech właśnie siostry z Krakowa organizują świąteczne śniadanie.
rozwiń zwiń