Śniadanie wielkanocne Caritas w innej formule

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2020 13:10
Caritas Polska od lat organizuje wielkanocne śniadanie dla potrzebujących. W tym roku - z uwagi na stan epidemii - nie ma możliwości, by zasiąść przy wspólnym stole, ale to nie oznacza, że osoby, które do tej pory uczestniczyły w spotkaniach zostaną bez pomocy.
Audio
  • Śniadanie wielkanocne Caritas w innej formule (Cztery pory roku/Jedynka)
  • Jak teraz organizowana jest świąteczna pomoc? - Małgorzata Głogowska (Cztery pory roku/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Glow Images/East News

Jak poinformował w audycji "Cztery pory roku" w Programie 1 Polskiego Radia Maciej Dubicki z Caritas Polska, wolontariusze przygotowali specjalne paczki, które zostały dostarczone pod drzwi osób, które znajdują się w trudnym położeniu. - Niestety, nie będzie tego wymiaru wspólnotowego, trzeba będzie spożyć to śniadanie samodzielnie, we własnym domu, przy własnym stole - podkreślił.

Gość radiowej Jedynki wskazał, że - w związku z epidemią - poza podstawowymi produktami spożywczymi w paczkach znalazły się też środki dezynfekujące, maseczki i rękawiczki jednorazowe. Dodał, że uruchomione zostały także specjalne infolinie w Caritas Diecezjalnych (lista), gdzie seniorzy mogą szukać w tej trudnej sytuacji wsparcia psychicznego.

Inne fundacje też się nie poddały. Działają, by ich podopieczni mieli choć namiastkę wielkanocnych śniadań. Jak wygląda ta pomoc? Odpowiedzi na to pytanie szukała Małgorzata Głogowska.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku 

Prowadzi: Sława Bieńczycka

Gość: Maciej Dubicki (Caritas Polska)

Reporter: Małgorzata Głogowska

Data emisji: 10.04.2020

Godzina emisji: 9.00 - 12.00

kk

Czytaj także

#WdzięczniMedykom. Cartias Polska pomaga placówkom medycznym

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2020 10:50
Projekt "Wdzięczni Medykom" jest odpowiedzią na potrzeby zgłaszane Caritas Polska przez szpitale i personel medyczny w związku z epidemią koronawirusa w Polsce. Zakłada on interwencyjną zbiórkę pieniędzy na niezbędne wyposażenie placówek medycznych zaangażowanych w walkę z pandemią. 
rozwiń zwiń