#zostańwdomu w Święta. Nie narażaj innych

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2020 14:09
Tegoroczna Wielkanoc będzie inna niż te wszystkie do tej pory. Zgodnie z zaleceniami rządu nie powinniśmy wyjeżdżać na Święta do rodziny, ani odwiedzać bliskich czy przyjaciół, tylko spędzić je w gronie najbliższych, z którymi na co dzień mieszkamy. W ten sposób możemy ocalić życie bardzo wielu osób.
Audio
  • Zostań w domu. Niech to będą święta życia (Jedynka/ Cztery pory roku)
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: pixabay

- Nadchodzący czas, tych kilka najbliższych dni, jest szczególnie ważny dla wszystkich katolików i chrześcijan, jak i dla ogromnej większości Polaków (…). Mamy ogromną prośbę, żeby wszyscy państwo zostali w wąskim gronie najbliższej rodziny, aby nie spotykać się w gronach rodzinnych tak jak to zwykle bywało - mówi premier Mateusz Morawiecki.

Premier zapowiada, że także on spędzi zbliżające się Święta tylko rodziną, z którą na co dzień mieszka.

Możemy uratować życie innych osób

- Gdyby te restrykcje zostały poluźnione i spędzilibyśmy te Święta w taki sposób jak zwykle je spędzaliśmy, czyli radośnie i razem ze wszystkimi przyjaciółmi, najbliższymi, daleką i szerszą rodziną, za miesiąc mielibyśmy 30, 40 lub 50 tys. osób chorych więcej. To oznaczałoby, że kilkaset osób z tej grupy zmarłoby. Postarajmy się, żeby te Święta były świętami życia, żebyśmy nie mieli gwałtownych przyrostów i uratowali ludzkie życia, które możemy uratować poprzez zachowanie tego trudnego reżimu - tłumaczy minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Pamiętajmy o starszych osobach

Rzeczniczka Mazowieckie Inspekcji Sanitarnej Joanna Narożniak przekazuje, że "zdecydowanie Inspekcja Sanitarna i służby sanitarne stoją na stanowisku, że jeżeli tylko możemy, wręcz zasadne będzie ograniczenie się do spędzenia Świąt Wielkanocnych w gronie najbliższych, z którymi dzielimy mieszkanie".

Joanna Narożniak apeluje przy tym, aby nie zapominać o osobach starszych, które podczas świąt są przyzwyczajone do spędzania czasu z dziećmi lub wnukami. Warto nie tylko złożyć telefonicznie życzenia, ale kilka razy dziennie zadzwonić i po prostu porozmawiać.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku 

Prowadziła: Sława Bieńczycka

Data emisji: 10.04.2020

Godzina emisji: 10.27

DS

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Śniadanie wielkanocne Caritas w innej formule

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2020 13:10
Caritas Polska od lat organizuje wielkanocne śniadanie dla potrzebujących. W tym roku - z uwagi na stan epidemii - nie ma możliwości, by zasiąść przy wspólnym stole, ale to nie oznacza, że osoby, które do tej pory uczestniczyły w spotkaniach zostaną bez pomocy.
rozwiń zwiń