Nudzi ci się w domu? Podejmij wezwanie, weź udział w akcji #CONTRA19

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2020 11:43
Obejrzałeś już wszystkie seriale? Przeczytałeś już wszystkie książki? Dotarłeś już do końca internetu? Nudzi ci się? Przyjmij challenge i zrób coś społecznego dla innych - zachęcają twórcy platformy Zwolnieni z Teorii.
Audio
  • Nudzi ci się w domu? Podejmij wezwanie, weź udział w akcji #CONTRA19 (Cztery pory roku/Jedynka)
Akcja CONTRA19
Akcja #CONTRA19Foto: Fundacja Zwolnieni z Teorii

By wziąć udział w akcji wystarczy wejść na stronę www.contra19.org, zakręcić kołem i wylosować sobie wyzwanie. - To są proste wyzwania, czasem wymagają ruszenia się z kanapy, a czasem nawet nie. Na zrealizowanie wyzwania dajemy 24 godziny - powiedziała w Programie 1 Polskiego Radia  Paula Bruszewska, założycielka Zwolnionych z Teorii.

- Nasze koło wyzwań kręci się każdego dnia. Najpierw jedna osoba podejmuje wyzwanie, potem jej przyjaciele. Na koniec dnia wszyscy cieszymy się z wyników. Na ten moment zostało podjętych prawie 1,5 tys. wyzwań - wskazała Martyna Fibich, która w Zwolnionych z Teorii zajmuje się komunikacją w mediach społecznościowych.

Dominik Mucha z Bielska-Białej wylosował wyzwanie "wesprzyj lokalsa". Uczeń technikum postanowił wesprzeć właściciela lokalnego sklepu. - Akurat w domu przeprowadzałem remont. Zamiast jeździć po marketach budowlanych, kupiłem potrzebne rzeczy w osiedlowym sklepie. Gdy zrealizowałem swoje wyzwanie, zaprosiłem do akcji znajomych - podkreślił.

- Ta nuda, która mnie ogarnęła, tak dawała mi się we znaki, że stwierdziłam, że muszę coś zrobić - przyznała licealistka Gabriela Zajko z Suwałk. - Moje wyzwanie polegało na zadzwonieniu do trzech osób i umileniu im tego trudnego czasu. Wykonałam telefon do mojej sąsiadki, która odbywała kwarantannę, bo niedawno wróciła zza granicy. Naprawdę taki jeden telefon może zdziałać cuda - oceniła.

Twórcy akcji #CONTRA19 Zwolnieni z Teorii - organizacja, która na co dzień umożliwia młodzieży przeprowadz​anie własnych projektów społecznych - wyjaśniają, że stworzyli tę akcję, by dalej móc robić coś ciekawego i społecznego, nie wychodząc z domu. "Było dla nas oczywiste, że skoro regularnie aktywizujemy młodych do działań dla dobra społeczeństwa, to tym bardziej chcemy ich aktywizować w tej wyjątkowej sytuacji" - przekonują.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku 

Prowadzi: Sława Bieńczycka

Data emisji: 18.04.2020

Godzina emisji: 9.00-12.00

kk

Zobacz więcej na temat: Sława Bieńczycka koronawirus
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Coraz więcej fake newsów o koronawirusie

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2020 13:31
Koronawirusa nie ma w krajach, które nie korzystają z sieci 5G. Istnieje cudowny lek na COVID-19. Słońce wyniszczy koronawirusa. To tylko nieliczne fake newsy, które krążą w internecie. Polska Agencja Prasowa uruchomiła projekt #FakeHunter, który demaskuje nieprawdziwe informacje.
rozwiń zwiń