Przymusowa izolacja ma też swoje plusy?

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2020 13:04
Wielu z nas narzeka na sytuację, w której się znaleźliśmy i zalecenie pozostania w domu oraz ograniczenie kontaktu z innymi osobami. Ale może ta przymusowa izolacja ma też jakieś dobre strony?
Audio
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/fizkes

- To dobra chwila na docenienie tego co się ma, czyli czasu na drobne przyjemności. Mamy więcej czasu na swoje zainteresowania, czy na przeczytanie książki - mówi w Programie 1 Polskiego Radia psycholog Igor Rotberg.

czytaj więcej
senior samotność izolacja osoba starsza kobieta 1200.jpg
Pomoc w czasach epidemii. Śląski Telefon dla Seniora "Senior-fon"

Czas dla rodziny

- To, co obserwuję o moich znajomych to na przykład to, że dużo więcej gotują. U niektórych pojawia się refleksja, że mają dużo ubrań, których nie noszą i być może warto byłoby zrobić z tym porządek - dodaje.

Psycholog zwraca także uwagę, że pary czy małżeństwa mają więcej czasu, który mogą poświęcić sobie nawzajem. Wzrasta też nasza kreatywność w zabawach z dziećmi.

Detoks

Igor Rotberg mówi, że to także dobry czas na nauczenie się większej cierpliwości, radzenia sobie z niepewnością oraz na detoks. - Jesteśmy mocno bombardowani różnymi bodźcami i byciem w różnych relacjach i czasami "wyjęcie głowy" z takiego nadmiaru pozwala na większe skupienie się na sobie - podkreśla.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Roman Czejarek

Materiał: Maciej Oswald

Gość: Igor Rotberg (psycholog)

Data emisji: 23.04.2020 r. 

Godzina emisji: 9.45

kh

Zobacz więcej na temat: koronawirus psychologia
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Koronabalans. "Musimy się nauczyć żyć ostrożnie, ale wciąż pełnią życia"

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2020 10:51
W czasach epidemii koronawirusa nasz dom przestaje być tylko domem - staje się też biurem i szkołą. Jak sobie poradzić w tej sytuacji? Jak złapać balans?
rozwiń zwiń