Akcja #MojaPamiątka - stwórzmy opowieść o Polsce z naszych wspomnień

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2020 11:43
Akcja #MojaPamiątka skierowana jest do osób po 60. roku życia. Jej celem jest stworzenie z pojedynczych wspomnień jednej wielkiej opowieści o Polsce XX wieku. Zgromadzony materiał - fotografie, listy, dokumenty i inne pamiątki - zostanie wykorzystany w wystawie organizowanej przez Muzeum Historii Polski.
Audio
  • Akcja #MojaPamiątka - stwórzmy opowieść o Polsce z naszych wspomnień (Cztery pory roku/Jedynka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne Foto: pixabay.com/domena publiczna

Pamiątki - zebrane i opisane w formie albumu lub pamiętnika, eseju, materiału wideo, wpisu lub serii wpisów na blogu lub w mediach społecznościowych - można wysyłać do 30 czerwca na adres: mojapamiatka@muzhp.pl lub dostarczyć je w formie materialnej na adres: Muzeum Historii Polski, ul. Mokotowska 33/35, 00-560 Warszawa. 

Prace mogą skupiać się na dowolnym okresie historii, organizatorzy szczególnie zachęcają do opisywania: historii rodzinnych z czasów II wojny światowej, trudności życia codziennego w PRL (zwłaszcza w czasach kryzysu), spotkania z Janem Pawłem II i czasów "Solidarności" oraz działalności w opozycji antykomunistycznej. 

- Każda pamiątka, która być może Państwu wydaje się nieważna z punktu widzenia wielkiej historii, akurat w tym projekcie jest ważna. Każda osobista historia z akcji #MojaPamiątka złoży się na ogromną opowieść o naszym życiu w XX wieku - podkreśliła w Programie 1 Polskiego Radia Gabriela Sierocińska-Dec z MHP. Wspomnienia staną się częścią wystawy Muzeum Historii Polski planowanej na 2021 rok.

 

Akcję #MojaPamiątka organizuje Muzeum Historii Polski we współpracy z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a także z Ministerstwem Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Projekt został objęty honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego.

Polskie Radio S.A. jest patronem medialnym akcji.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Daniel Wydrych

Gość: Gabriela Sierocińska-Dec (Muzeum Historii Polski)

Data emisji: 4.05.2020 r. 

Godzina emisji: 09.00-12.00

kk

Czytaj także

Akcja #MojaFlaga. Szef Biura Programu "Niepodległa": zachęcamy wszystkich do udostępniania zdjęć swoich flag

Ostatnia aktualizacja: 02.05.2020 09:20
Biuro Programu "Niepodległa" ponownie zaprasza do akcji #MojaFlaga, czyli wywieszenia biało-czerwonej flagi z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Wystarczy wywiesić flagę przed domem, na balkonie czy w miejscu pracy, zrobić zdjęcie i udostępnić je w mediach społecznościowych z opisem #MojaFlaga.
rozwiń zwiń