Podróż śladami dzieł kultury z Google Arts & Culture

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2020 13:31
"Narodziny Wenus" z florenckiej galerii sztuki czy dzieła Vincentego van Gogha z muzeum sztuki nowoczesnej z Nowego Jorku - te i wiele innych dzieł sztuki można obejrzeć nie wychodząc z domu za pomocą platformy Gogle Arts & Culture. - Możemy z naszych domów bezpiecznie wybrać się w taką podróż nie tylko po Polsce, ale po całym świecie - mówi Elżbieta Różalska z Google Arts & Culture.
Audio
  • Podróż śladami dzieł kultury z Google Arts & Culture (Cztery pory roku/Jedynka)
Sala w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Nowym Jorku
Sala w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Nowym JorkuFoto: Shutterstock/ItzaVU

Wirtualne podróże po całym świecie!

Za pomocą platformy użytkownicy mogą uzyskać dostęp do zrobionych w wysokiej rozdzielczości zdjęć dzieł sztuki znajdujących się w zbiorach partnerskich muzeów – uczestników inicjatywy. Platforma umożliwia dostęp do zdjęć ponad 1061 obrazów 486 malarzy. Zbiory w ramach Google Arts & Culture można przeglądać lub odbywać wirtualne wycieczki po muzeach, w których te prace się znajdują. 

- Internauci znajdą tu wystawy, mogą przejść się po muzeach całego świata. Na naszej platformie współpracujemy z ponad 2000 instytucji kultury i dzięki partnerom możemy pokazać użytkownikom wnętrza muzeów Nowego Jorku, Mediolanu, Rzymu, Warszawy czy Krakowa - informuje Elżbieta Różalska. 

Kulturalna wyprawa - również po Polsce 

Za pośrednictwem platformy można zwiedzać polskie muzea np. do Muzeum Narodowego w Krakowie. - Niedawno obchodziliśmy międzynarodowy światowy dzień sztuki i z tej okazji muzeum w Krakowie udostępniło wystawę "Nie tylko Dama" - podkreśla gość audycji. - W grudniu Muzeum Książąt Czartoryskich zostało otwarte jak widać na krótko i część zebranych eksponatów została zebrana na wirtualnej wystawie - dodaje Elżbieta Różalska. 

Art Selfie - odkryj portrety podobne do Ciebie 

Czym jest aplikacja Google do Art Selfie? Barbara Różalska tłumaczy, że każdy użytkownik dzięki eksperymentowi zobaczy swojego sobowtóra wybranego z dzieł sztuki, które są dostępne na platformie. - Technologia przeszukuje wszystkie twarze, które są na dziełach sztuki i dobiera najbardziej podobne do nas samych - zaznacza. 

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku 

Prowadzi: Agnieszka Kunikowska 

Gość: Barbara Różalska (Gogle Arts & Culture)

Data emisji: 6.05.2020 r. 

Godzina emisji: 9.36

ans 


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Najmniejsza armia świata. Dziś święto papieskiej Gwardii Szwajcarskiej

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2020 12:00
Przysięga papieskiej Gwardii Szwajcarskiej tradycyjnie odbywa się 6 maja w rocznicę śmierci 147 gwardzistów, poległych w 1527 roku w obronie papieża Klemensa VII w czasie najazdu wojsk cesarza Karola V. Z powodu pandemii koronawirusa uroczystości zostały przełożone na 4 października. 
rozwiń zwiń