Odpoczywaj w Polsce bezpiecznie!

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2020 13:43
30 proc. Polaków chce wyjechać na krótki wyjazd jeszcze w maju lub czerwcu - wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Polskiej Organizacji Turystycznej. Wśród najważniejszych czynników zazwyczaj branych pod uwagę przy organizacji wyjazdów pojawił się nowy, związany z aktualną sytuacją epidemiczną – wprowadzenie przez obiekt podwyższonych standardów higienicznych.
Audio
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock

W związku z tym Polska Organizacja Turystyczna lada dzień rozpocznie akcję certyfikowania obiektów noclegowych "Odpoczywaj w Polsce bezpiecznie". 


czytaj więcej
wakacje_1200.jpg
Wpłaciłeś zadatek na wakacyjny wypoczynek? Możesz go nie odzyskać

- To nowa rzecz, ponieważ takich wymagań nie było wcześniej albo nie były one aż tak ważne. Zdecydowaliśmy się wprowadzić certyfikację miejsc noclegowych i hoteli, żeby klienci wiedzieli, że w danym miejscu mogą oczekiwać podwyższonych standardów - mówi w Programie 1 Polskiego Radia  prezes Polskiej Organizacji Turystycznej Robert Andrzejczyk.

- Będą czuli się bezpiecznie, a z drugiej strony gestorzy bazy turystycznej będą się czuli pewnie, że spełnili warunki, które zaleca Główny Inspektorat Sanitarny - podkreśla i dodaje, że akcja rozpoczyna się od przyszłego tygodnia a certyfikacja będzie bezpłatna i dobrowolna. 

Prezes POT zachęca, aby tegoroczne lato spędzić w Polsce, bo jak zaznacza są miejsca, których na pewno nie odkryli jeszcze nawet bardzo aktywni turyści. - Namawiamy do odpoczywania w kraju. Do korzystania ze sprawdzonych produktów turystycznych, przede wszystkim tych wyróżnionych certyfikatem Polskiej Organizacji Turystycznej. Mamy ich już ponad 200 - dodaje.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy. 

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku 

Prowadzi: Sława Bieńczycka

Gość: Robert Andrzejczyk (prezes Polskiej Organizacji Turystycznej)

Data emisji: 8.05.2020

Godzina emisji: 11.34

Jedynka/PAP/kh

Czytaj także

Polskie nazwy geograficzne na świecie. Gdzie występują?

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2020 10:50
Jak się okazuje Polska ma całkiem spory wkład, jeżeli chodzi o nazewnictwo geograficzne odnoszące się do różnych obszarów świata. Wiele z nazw pochodzi od odkrywców - nazwisk wybitnych Polaków. Gdzie występują? Ile ich jest? Jakie są najpopularniejsze nazwy polskie poza granicami kraju? 
rozwiń zwiń