Ulubione stacje radiowe, audycje, podcasty. Sprawdź jak działa aplikacja Polskiego Radia!

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2020 13:20
- Możemy słuchać anten Polskiego Radia, także tych w technologii cyfrowej. Posiadamy także dużą gamę podcastów i innych produkcji audio, które zostały przygotowane po to, aby móc ich odsłuchiwać kiedy chcemy - mówił w "Czterech porach roku" Krzysztof Kossowski, z-ca dyrektora Informacyjnej Agencji Radiowej. 
Audio
  • Sprawdź jak działa aplikacja Polskiego Radia (Cztery pory roku/Jedynka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Polskie Radio

Aplikacja Polskiego Radia oferuje możliwość słuchania Jedynki, Dwójki, Trójki, Czwórki, Polskiego Radia 24, Polskiego Radia Chopin, Polskiego Radia Dzieciom oraz kanałów językowych Polskiego Radia dla Zagranicy. W aplikacji mamy także dostęp do archiwalnych audycji oraz możemy odsłuchać interesującej nas pozycji w dowolnym momencie. 

W specjalnej zakładce z podcastami znajdziemy kilka kategorii: Sztuka, Biznes, Edukacja, Zdrowie, Historia, Rodzina i Dzieci, Rozrywka, Muzyka, Wiadomości i Nauka. Biblioteka podcastów jest na bieżąco aktualizowana. 

Jak ściągnąć aplikację na swój telefon? 

Aplikację można pobrać za darmo ze sklepu Google Play oraz App Store. Działa ona na dwóch systemach operacyjnych - Android i iOS - które są zainstalowane w większości współczesnych tabletów i telefonów. 

- Najprościej wejść na stronę aplikacja.polskieradio.pl, gdzie są wymienione linki do sklepów i tam w zależności od tego jaki model mamy, klikamy w ikonkę i jesteśmy przekierowani do sklepu. Klikamy "pobierz" i instalujemy aplikację - tłumaczył Krzysztof Kossowski. 

Ulubione audycje pod ręką! 

- Dla chętnych są opcje, żeby przypomnieć sobie w postaci budzika, o której rozpoczyna się ulubiona audycja i aplikacja nas o tym powiadomi - podkreślił gość audycji. - W przyszłości będą również możliwe opcje dotyczące personalizacji, czyli sami będziemy mogli ułożyć sobie ramówkę z audycji, podcastów. Wchodząc w aplikację, będziemy dostawali to co chcemy, bez konieczności przeszukiwania treści - informował Krzysztof Kossowski. 

***

Nowa aplikacja pozwala także zajrzeć do radiowego studia. Wystarczy jedno kliknięcie, by uruchomić stream wideo np. Czwórki lub Polskiego Radia 24.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Roman Czejarek

Gość: Krzysztof Kossowski (zastępca dyrektora Informacyjnej Agencji Radiowej) 

Data emisji: 26.05.2020 r. 

Godzina emisji: 10.47

mat. prasowe/ans 

Czytaj także

Nowa aplikacja Polskiego Radia już dostępna!

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2020 15:55
Ponad 40 kanałów tematycznych, podcasty oraz materiały na żądanie. Można już pobierać nową aplikację Polskiego Radia.
rozwiń zwiń