Szczypiorniści wracają do hal. Kiedy rozpoczną się rozgrywki?

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2020 22:02
- Podejrzewam, że rozpoczęcie nowego sezonu nastąpi z początkiem września. Drużyny muszą przygotować się, aby uchronić się przed kontuzjami - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Sławomir Szmal, były bramkarz reprezentacji Polski w piłce ręcznej. Trwa odmrażanie sportu, m.in. szczypiorniści mogą ponownie trenować w halach.
Audio
  • Sportowcy wracają do hal (Jedynka/ Cztery pory roku)
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: A_Lesik / shutterstock

Od 18 maja przedstawiciele halowych sportów zespołowych mogą wznowić przygotowania. To efekt rozluźnienia zasad bezpieczeństwa w sportach halowych w związku z pandemią koronawirusa.

Zajęcia dopasowane do warunków

Sławomir Szmal, dyrektor sportowy Szkoły Mistrzostwa Sportowego Kielce przyznaje, że otwarcie hal dla zawodników sportów zespołowych, umożliwi piłkarzom podjęcie treningów. Do tej pory zajęcia musiały być dopasowywane do warunków domowych

- Ten trudny czas pokazał, że możemy ruszać się u siebie w domach. Nie zawsze musi być wymówka, że jest zła pogoda lub niemożliwość wyjścia z domy. Wiemy jak ważny jest ruch dla naszego zdrowia - twierdzi Sławomir Szmal.

Zgrupowanie reprezentacji już w czerwcu?

Gość Jedynki, mimo że nie nastąpiło jeszcze ustalenie terminu rozpoczęcia nowego sezonu piłki ręcznej, podejrzewa, że rozgrywki ligowe ruszą na początku września. Obecnie piłkarze ręczni czekają na decyzję Ministerstwa Sportu odnośnie możliwości organizacji zgrupowania reprezentacji Polski jeszcze w czerwcu. - Chcielibyśmy zebrać reprezentantów, żeby spotkać się i potrenować - dodaje Sławomir Szmal.

Młodzież czeka na egzaminy

A czy już zaplanowane są terminy egzaminów do Szkoły Mistrzostwa Sportowego? - Jeszcze nie. Z tą decyzją powiązana jest możliwość umieszczenia dzieci na krótki okres do internatu. Nie ma jeszcze decyzji ze strony ministerstwa i czekamy na nią razem ze Związkiem Piłki Ręcznej. Wstępne założenia są takie, że chcielibyśmy przeprowadzić egzaminy z końcem czerwca lub z początkiem lipca - słyszymy.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku 

Prowadził: Daniel Wydrych 

Gość: Sławomir Szmal (b. reprezentant Polski w piłce ręcznej, dyrektor sportowy SMS Kielce)

Data emisji: 18.05.2020 

Godzina emisji: 11.10

DS

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Koronawirus w Polsce. Kwarantanna a wynagrodzenie

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2020 12:30
Czy pracownikowi przysługuje wynagrodzenie, chociaż zostaje w domu? 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Salony fryzjerskie wznawiają pracę. Maseczki obowiązkowe?

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2020 10:55
Od dziś (18 maja) ponownie otwarte są salony fryzjerskie i kosmetyczne. To jeden z elementów trzeciego etapu rządowego programu znoszenia obostrzeń. Ich działalność będzie jednak ograniczona w związku z koronawirusem. 
rozwiń zwiń