Schroniska dla zwierząt powoli wracają do normalności

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2020 12:20
Schroniska dla zwierząt w w wyniku epidemii koronawirusa znalazły się w trudnej sytuacji. Większość z nich było zamknięte dla wolontariuszy i osób postronnych. Od 15 maja br. schroniska powoli wracają do normalności. 
Audio
  • Schroniska dla zwierząt powoli wracają do normalności (Cztery pory roku/Jedynka)
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjne Foto: Shutterstock/David Tadevosian

- Od 15 maja w naszym schronisku co prawda w małym dziesięcioosobowym składzie do pracy wrócili nasi wolontariusze, więc małymi krokami zaczynamy wracać do normalności. Przygotowujemy się do normalnego życia z zachowaniem reżimu sanitarnego - mówi Henryk Strzelczyk, dyrektor Schroniska dla Zwierząt "Na Paluchu" w Warszawie. 


Dyrektor zaznacza jednocześnie, że zarówno pracownicy oraz wolontariusze zachowują wszystkie niezbędne zasady bezpieczeństwa. - Wolontariusze nie kontaktują się miedzy sobą ani ze sobą ani z pracownikami, korzystają z maseczek i rękawiczek - wylicza gość audycji. - Najbardziej w tej sytuacji korzystają nasze zwierzęta - dodaje. 

Karmy, koce - co z darami dla zwierząt? 

Z powodu dalej obowiązującego reżimu sanitarnego schroniska muszą postępować zgodnie z procedurą. - Podarowana karma musi być oryginalnie zapakowana i można ją dostarczyć do nas przez 24/h. Podajemy karmę krótkiej jednodobowej kwarantannie i włączamy do karmienia - informuje Henryk Strzelczyk. - Jeżeli chodzi o tekstylia przyjmujemy rzeczy tylko nowe prosto ze sklepów albowiem nie mamy możliwości wykonania dokładnej dezynfekcji w schronisku - wyjaśnia. 

Proces adopcyjny 

Schronisko zachęca, aby osoby zainteresowane adopcją zwierzęcia dokonały wstępnego wyboru za pośrednictwem strony internetowej, na której można znaleźć zdjęcia każdego z nich. - Pod każdą fotografią jest kontakt do opiekuna bądź wolontariusza, możemy umówić się na wizytę w schronisku i korzystając z naszego pięknego parku "Na Paluchu" możemy umówić się na spacer - mówi gość audycji. - Będzie to spacer zapoznawczy, ale jednocześnie nasze zwierzęta zaprezentują osobowość na otwartej przestrzeni. To już jest nowość od 15 maja nie adoptujemy w ciemno - dodaje dyrektor schroniska. 

Wszystkie zwierzęta do adopcji znajdziemy na stronie http://www.napaluchu.waw.pl/czekam_na_ciebie/

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Agnieszka Kunikowska

Gość: Henryk Strzelczyk (dyrektor Schroniska dla zwierząt "Na Paluchu") 

Data emisji: 20.05.2020 r. 

Godzina emisji: 11.37

ans

Czytaj także

Razem w walce z pandemią - pomoc wolontariuszy niezbędna

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2020 12:35
Na froncie walki z koronawirusem obok lekarzy, pielęgniarek i ratowników stawili się wolontariusze. Pomagają miedzy innymi seniorom w zakupach, rodzinom lekarzy w opiece nad dziećmi oraz szyją maseczki ochronne.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy psy mogą wykryć COVID-19?

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2020 20:15
Naukowcy z Wielkiej Brytanii chcą zbadać potencjał wykorzystywania psów do wykrywania COVID-19 u osób, u których mogła rozwinąć się chorobę.
rozwiń zwiń