Koronawirus a komunikacja miejska. Czy tramwaje są odkażane?

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2020 11:00
- Mamy specjalne procedury związane z zapobieganiem rozprzestrzeniania się koronawirusa - mówi w Programie 1 Polskiego Radia rzecznik Tramwajów Warszawskich Maciej Dutkiewicz.
Audio
  • Komunikacja miejska a koronawirus (Cztery pory roku/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay.com, pixabay license

- Każdy tramwaj po zjeździe ze swoich codziennych jazd przechodzi dodatkowe czyszczenie z wykorzystaniem środków, które bazują na alkoholu - wyjaśnia rzecznik. - Dodatkowo, wdrożyliśmy też tak zwane zamgławianie tramwajów, kabin. Robimy to wtedy, kiedy wiemy, że mogła wystąpić potrzeba takiego dodatkowego czyszczenia, czyli odkażenia tramwaju. Są to dodatkowe procedury związane z serwisowaniem wagonów, które zostały wprowadzone od kilku tygodni - dodaje. 


czytaj więcej
karta kredytowa bankomatowa płatnośc terminal zakupy 1200.jpg
Na co trzeba uważać, posługując się kartą kredytową w sklepie

Jak podkreśla Maciej Dutkiewicz, kolejną ważną sprawą jest wyłączenie systemów klimatyzacyjnych w tramwajach. - Od kilku tygodni nie są one używane. Tej procedurze towarzyszy też dokładne sprawdzenie, czy okna są otwarte i czy jest odpowiednia wentylacja przestrzeni pasażerskiej - zaznacza. 

W związku z rządowym rozporządzeniem, liczba pasażerów nie może przekroczyć 30 procent wszystkich miejsc siedzących i stojących. - Oczywiście obowiązuje w dalszym ciągu także zasada, że co drugie siedzenie jest wyłączone z możliwości korzystania - mówi rzecznik Tramwajów Warszawskich. 

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Roman Czejarek

Data emisji: 19.05.2020

Godzina emisji: 10.20

kh