Pijany mężczyzna podtapiał niedźwiedzicę. Zwierzęta czeka przeprowadzka

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2020 13:13
Niedźwiedzie z ogrodu zoologicznego na warszawskiej Pradze zostaną przeniesione do wnętrza ogrodu. Poinformowała o tym rzecznik stołecznego ratusza.
Przeniesienie będzie dla zwierząt stresującą sytuacją
Przeniesienie będzie dla zwierząt stresującą sytuacjąFoto: East News/Mateusz Grochocki
mis sabina wast news 1200.jpg
Pijany podtapiał niedźwiedzia w zoo. Prokuratura postawiła mu zarzuty

"Bezpieczeństwo zwierząt w warszawskim ZOO jest najważniejsze. Po ostatnim, oburzającym incydencie razem z dyrekcją ZOO podjęliśmy decyzję o przeniesieniu niedźwiedzi do wnętrza ogrodu" - napisała na Twitterze rzecznik urzędu miasta, Karolina Gałecka.

Próbował podtapiać niedźwiedzicę

W czwartek na wybieg dla niedźwiedzi znajdujący się przy al. Solidarności przedostał się nietrzeźwy mężczyzna. 23-latek wpadł do fosy, a następnie próbował podtopić znajdującą się tam niedźwiedzicę. Udało mu się dostać na skałę na wybiegu, z której ewakuowali go strażacy.

Mężczyznę zbadano alkomatem i przewieziono na komendę policji. Okazało się, że miał we krwi 1,5 promila alkoholu. Usłyszał zarzuty znęcania się nad zwierzęciem oraz zakłócenia miru. Oskarżony wyraził wolę dobrowolnego poddania się karze dwóch lat prac społecznych i zapłaty 5 tys. złotych na rzecz ochrony zwierząt.

pb

Czytaj także

Niemieckie zoo bez pieniędzy przez koronawirusa. Zwierzęta mogą zostać zabite

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2020 16:54
W obliczu braku dochodów z powodu pandemii COVID-19, kierownictwo ogrodu zoologicznego w Neumuenster stworzyło plan awaryjny, który zakłada ubój części zwierząt, aby nakarmić innych mieszkańców parku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Uwaga na niedźwiedzie w… Zakopanem

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2020 09:00
Obudziły się niedźwiedzie. Monitorowane przez przyrodników gawry opustoszały, a same zwierzęta pojawiają się coraz bliżej ludzi.
rozwiń zwiń